Inwestycje w Kielcach 2014

Kielce rozwijają się z roku na rok coraz mocniej. O niektórych z nich jest głośno zarówno przy starcie, jak i (często z powodu opóźnień wykonawców) przy finalizacji. Jakie inwestycje drogowe planowane są w 2014 roku (planowane zakończenie do pierwszej połowy 2015 roku)? Według informacji, które uzyskałem z Urzędu Miasta są to m.in.:

1. Budowa bus-pasów na ulicy Grunwaldzkiej od ulicy Podklasztornej do ulicy Massalskiego łącznie ze skrzyżowaniami. Ulica Grunwaldzka na tym odcinku będzie dwujezdniowa, ponadto w rejonie obecnego skrzyżowania z ul. Piekoszowską powstanie estakada dla autobusów komunikacji miejskiej i rowerzystów  (jadąc od Ślichowic autobusy wjadą po obiekcie na ul. Piekoszowską w rejonie Lidla).

2. Budowa bus-pasa w ciągu ulic Źródłowej i Alei Solidarności na odcinku od ulicy Bohaterów Warszawy do Domaszowskiej (jezdnia wschodnia) wraz z wymianą nawierzchni na pozostałych pasach ruchu.

3. Budowa dwóch pętli autobusowych na Bukówce i przy ul. Sikorskiego.

4. Modernizacja 80 przystanków wraz z peronami oraz zatokami autobusowymi.

5. Przebudowa ul. Olszewskiego wraz z budową pętli autobusowej, bus-pasa oraz ścieżki rowerowej.

6. Budowa ścieżek rowerowych w ramach budżetu obywatelskiego (głównie w ciągu ulicy Źródłowej oraz Alei Solidarności).

7. Przebudowa skrzyżowania ulic Warszawskiej/Pocieszka/Tysiąclecia PP wraz z wlotami do skrzyżowania.

8. Kontynuowana będzie rozpoczęta w tym roku przebudowa ulicy Ściegiennego oraz placu J. Piłsudskiego przed WDK wraz z budową nowego połączenia drogowego od ul. Krakowskiej do ul. Wojska Polskiego.

Części z tych inwestycji nawet nie odczuję. Dotkną one konkretne osiedla i regiony miasta. Modernizacja przystanków, czy budowa ścieżek rowerowych na pewno będzie widoczna szerzej. Cieszę się, że miasto się rozwija. Ciekawe jakie inne inwestycje „nie drogowe” miasto planuje.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *