Jemy na łące – spacer

Kilkadziesiąt spacerów za nami. Po mieście, za miasto i do lasu, ale od jakiegoś czasu miałem ochotę na jeszcze jeden spacer. Taki, do którego organizacji potrzebowałem wsparcia. Znalazły się osoby chętne i lada dzień wyruszamy poznawać dziko rosnące rośliny jadalne i zioła.

Bardzo lubię niecodzienne smaki i poznawanie dzikich roślin, które można jeść. Jakiś czas temu nawiązałem kontakt ze świętokrzyską czarownicą. Jest to osoba, którą poznacie na najbliższym spacerze. Prowadzi ona stronę Świętokrzyski Zielarski Raj, która skupia miłośników ziół i dzikich roślin z naszego województwa.

Z czego możemy zrobić sałatkę, a co wpływa dobrze na samopoczucie. Podczas spaceru poznamy tajniki ziołolecznictwa i wysłuchamy wielu ciekawych historii. Dowiemy się także, które rośliny są jadalne, które warto zbierać, a które zdecydowanie omijać.

Startujemy 18 czerwca o 10.30 na pętli autobusowej Pietraszki (linia numer 6). Możecie tam dojechać samochodem lub autobusem wspomnianej linii. Jest on na miejscu o 10.25, a jedzie m.in. z Żytniej (odjazd 10.04).

Wydarzenie na Facebooku

O co chodzi w spacerach?

Cudze chwalicie a Kielc nie znacie. To hasło wyjaśnia w prosty sposób ideę spacerów. Wielu Kielczan nie ma czasu ani możliwości poznania naszego miasta i okolic. Wielu przyjezdnych, których Kielce urzekły również będzie miało możliwość je poznać. Spacery  są możliwością do poznania najciekawszych miejsc w Kielcach i okolicy oraz integrację uczestników między sobą. Oprócz ciekawych informacji związanych z historią obiektów podczas spaceru przewidujemy także prezentacje archiwalnych zdjęć i zagadki. Spacery odbywają się cyklicznie i każdy może zauroczyć się Kielcami. Udział w spacerach jest darmowy a każdy uczestnik mile widziany. Dla spacerowiczów angielskojęzycznych również poświęcimy czas i „zarazimy” Kielcami. Pomysłodawcą i organizatorem spacerów jestem ja czyli Jakub Juszyński prowadzący tego bloga.