Pospacerujmy – IX raz Tym razem Kielce

Jesień póki co jest dla nas łaskawa. Zobaczymy, czy nadal tak będzie podczas IX spaceru Tym razem Kielce, który odbędzie się już 23 listopada. Nawiązując do listopadowego Dnia Wszystkich Świętych i Święta Niepodległości odwiedzimy kieleckie Cmentarz Stary i Partyzancki.

Kim był Wojciech Szczepaniak i gdzie znajduje się jego grób? Kiedy powstał Cmentarz Stary w Kielcach? Jakie inne nekropolie istniały w Kielcach na przestrzeni wieków? 

Na te i inne pytania odpowiemy podczas kolejnego, kieleckiego spaceru. Już 23 listopada, spotkamy się na wspólnym poznawaniu miasta. Spróbujemy poznać nieodłączną część historii naszego miasta – Cmentarz Stary i Partyzancki.

Spacer rozpoczynamy tradycyjnie o godzinie 10 na parkingu obok pomnika Homo Homini.

Spacer jest bezpłatny i potrwa do dwóch godzin.

O poprzednich spacerach możecie poczytać tutaj.

Wydarzenie na facebooku

Cudze chwalicie a Kielc nie znacie. To hasło wyjaśnia w prosty sposób ideę spacerów. Wielu Kielczan nie ma czasu ani możliwości poznania naszego miasta. Wielu przyjezdnych, których Kielce urzekły również będzie miało możliwość je poznać. Spacery  są możliwością do poznania najciekawszych miejsc w Kielcach i integrację uczestników między sobą. Oprócz ciekawych informacji związanych z historią obiektów podczas spaceru przewidujemy także prezentacje archiwalnych zdjęć i zagadki. Spacery odbywają się cyklicznie i każdy móże zauroczyć się Kielcami. Udział w spacerach jest darmowy a każdy uczestnik mile widziany. Dla spacerowiczów angielskojęzycznych również poświęcimy czas i „zarazimy” Kielcami. Pomysłodawcą i organizatorem spacerów jestem ja czyli Jakub Juszyński prowadzący tego bloga.