Szukamy storczyków – spacer

Pogoda płata nam figle, ale liczymy, że na spacerze uda nam się znaleźć to po co idziemy – storczyki. Na górze Patrol rośnie ich kilka gatunków, a oprócz nich sporo ciekawych roślin. Zapraszam na kolejny spacer Tym Razem Natura.

Najczęściej spacer odbywa się w okolicy weekendu majowego, ale w tym roku, pogoda nie rozpieszczała więc przesunęliśmy go lekko. W zeszłym roku udało nam się znaleźć chyba najpiękniejszy buławnik mieczolistny, żłobiki koralowate i gnieźniki leśne. Wszystkie w pełnej okazałości. Gnieźniki są ciekawymi roślinami z powodu tego, że rosną na korzeniach, a na powierzchnię „wychodzą” tylko kwitnąć. Żłobiki natomiast są storczykami zagrożonymi i spotykany dość rzadko. Oprócz storczyków natknęliśmy się także na sporą ilość konwalii majowych, paproci, bluszczu i groszek czerniejący.

Tym razem spotykamy się 14 V o 11.00 (tak dojeżdża na miejsce spotkania autobus). Widzimy się na pętli autobusowej Zalesie, położonej na kieleckim Słowiku. Spacer potrwa około dwóch godzin. Przygotujcie się na podejście pod górę Patrol, która nie należy do najłatwiejszych.

Wydarzenie na Facebooku

Relacja z zeszłorocznego spaceru

O co chodzi ze spacerami?

Cudze chwalicie a Kielc nie znacie. To hasło wyjaśnia w prosty sposób ideę spacerów. Wielu Kielczan nie ma czasu ani możliwości poznania naszego miasta i regionu. Wielu przyjezdnych, których Kielce urzekły również będzie miało możliwość je poznać. Spacery  są możliwością do poznania najciekawszych miejsc w Kielcach i okolicy oraz integrację uczestników między sobą. Oprócz ciekawych informacji związanych z historią obiektów podczas spaceru przewidujemy także prezentacje archiwalnych zdjęć i zagadki. Spacery odbywają się cyklicznie i każdy może zauroczyć się Kielcami i regionem. Udział w spacerach jest darmowy a każdy uczestnik mile widziany. Dla spacerowiczów angielskojęzycznych również poświęcimy czas i „zarazimy” Kielcami. Pomysłodawcą i organizatorem spacerów jestem ja czyli Jakub Juszyński prowadzący tego bloga.