Tym razem za miasto

Tym razem za miasto – IV spacer – Bodzentyn

Bodzentyn zdobyty. Podczas spaceru odwiedziliśmy ruiny Pałacu, kościół parafialny, cmentarz żydowski oraz Zagrodę Czernikiewiczów.

 

 

 

 

Tym razem za miasto – III spacer – Jaworznia

Po niepewnej, zimowej pogodzie na dzisiejszym spacerze mogliśmy poczuć się wyjątkowo dopieszczeni przez warunki atmosferyczne. Kolejny spacer „Tym razem za miasto” za nami. W to niedzielne przedpołudnie odwiedziliśmy dla wielu Kielczan nieznany rezerwat Chelosiowa Jama w Jaworzni.

DSC_2270 tym razem za miasto - Jaworznia DSC_2271

 

 

 

 

Tym razem za miasto – II spacer – Święty Krzyż 

Już po raz drugi odbył się nasz spacer z serii „Tym razem za miasto”. Pogoda dopisała, ale frekwencja zaskoczyła nas wszystkich. Było nas ponad 40 osób. Tym razem odwiedziliśmy Święty Krzyż – serce naszego regionu. Staraliśmy się to miejsce od tej bardziej jak i mniej znanej strony.

DSC_1399 DSC_1386 DSC_1350

 

 

 

 

Tym razem za miasto – I spacer – Chęciny

W Kielcach jeszcze wiele do odkrycia, ale spróbujemy poznać także nasz region. Wprowadzamy nowe wydarzenie, podczas którego udamy się poza granice stolicy naszego województwa.

Gdzie znajduje się cmentarz żydowski w Chęcinach? Który z domów jest najstarszy w mieście?Co wyjątkowego jest w kaplicy rodziny Fodygów? Czym jest inwersja rzeźby?
Na te i inne pytania odpowiemy podczas zwiedzania miasta królewskiego Chęciny.

Na te i inne pytania odpowiedzieliśmy podczas naszego spaceru, w którym uczestniczyło ponad 30 osób, a odbył się 4 stycznia 2015.

spacer chęciny spacer chęcinyspacer chęciny spacer chęciny spacer chęciny