Za oknami nie widać, ale mamy zimę. To idealna pora na spacer. Tym razem poznamy Kielce w tej chłodniejszej odsłonie. Atmosfera jednak będzie jak zawsze gorąca.

Gdzie znajdowała się miejska łaźnia, a gdzie browar? Co znajduje się aktualnie w pałacowym spichlerzu? Dlaczego ulica Jana Pawła II przy katedrze jest położona o metr niżej niż chodnik, a na dzwonnicy są tylko 3 zegary?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas kolejnego, kieleckiego spaceru. Już 7 stycznia, spotkamy się na wspólnym poznawaniu miasta. Spróbuję przedstawić Wam Kielce w pigułce. W planie m.in. park i okolice, wzgórze zamkowe, rynek, kościół św. Wojciecha i Kadzielnia. Jeżeli byliście już na takim spacerze to nie przejmujcie się – postaram się Was zaskoczyć! 🙂

Spacer rozpoczynamy tradycyjnie o godzinie 10 przy kościele św. Wojciecha w Kielcach. Na zakończenie spaceru będzie możliwość zwiedzenia Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej z przewodnikiem.

Pamiętajcie, że nam pogoda nie straszna!

Spacer jest bezpłatny i potrwa do dwóch godzin.

wydarzenie na FB

Kielce w pigułce

Cudze chwalicie a Kielc nie znacie. To hasło wyjaśnia w prosty sposób ideę spacerów. Wielu Kielczan nie ma czasu ani możliwości poznania naszego miasta. Wielu przyjezdnych, których Kielce urzekły również będzie miało możliwość je poznać. Spacery  są możliwością do poznania najciekawszych miejsc w Kielcach i integrację uczestników między sobą. Oprócz ciekawych informacji związanych z historią obiektów podczas spaceru przewidujemy także prezentacje archiwalnych zdjęć i zagadki. Spacery odbywają się cyklicznie i każdy może zauroczyć się Kielcami. Udział w spacerach jest darmowy a każdy uczestnik mile widziany. Dla spacerowiczów angielskojęzycznych również poświęcimy czas i „zarazimy” Kielcami. Pomysłodawcą i organizatorem spacerów jestem ja czyli Jakub Juszyński prowadzący tego bloga.