Dawno spaceru nie było więc trzeba by coś z tym zrobić. Co roku spotykamy się w okolicach 1 listopada, aby pospacerować po najstarszym kieleckim cmentarzu. Podczas wędrówki po tej najciekawszej nekropolii w naszym mieście odwiedzimy groby osób związanych z Kielcami i regionem, których nazwiska lub efekty pracy spotykamy na co dzień.

Jak wygląda grób Franciszka Ksawerego Kowalskiego – architekta, który zaprojektował m.in. Teatr Stefana Żeromskiego, Plac Wolności czy kielecką Cerkiew Wniebowstąpienia. Kim był Wojciech Szczepaniak i gdzie znajduje się jego grób? Kiedy powstał Cmentarz Stary w Kielcach? Jakie inne nekropolie istniały w Kielcach na przestrzeni wieków? Gdzie znajdował się cmentarz muzułmański? Jak wygląda grób radzieckiego dowódcy garnizonu kieleckiego?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas kolejnego, kieleckiego spaceru. Już 30 października spotkamy się na wspólnym poznawaniu miasta. Jak co roku o tej porze pospacerujemy ścieżkami Cmentarza Starego w Kielcach.

Spotykamy się tradycyjnie o godzinie 10, 30 października na parkingu obok pomnika Homo Homini. Spacer potrwa około 2 godzin, a udział w nim jest bezpłatny.

Na poprzednim spacerze było tak

Wydarzenie na facebooku

Cudze chwalicie a Kielc nie znacie. To hasło wyjaśnia w prosty sposób ideę spacerów. Wielu Kielczan nie ma czasu ani możliwości poznania naszego miasta. Wielu przyjezdnych, których Kielce urzekły również będzie miało możliwość je poznać. Spacery  są możliwością do poznania najciekawszych miejsc w Kielcach i integrację uczestników między sobą. Oprócz ciekawych informacji związanych z historią obiektów podczas spaceru przewidujemy także prezentacje archiwalnych zdjęć i zagadki. Spacery odbywają się cyklicznie i każdy może zauroczyć się Kielcami. Udział w spacerach jest darmowy a każdy uczestnik mile widziany. Dla spacerowiczów angielskojęzycznych również poświęcimy czas i „zarazimy” Kielcami. Pomysłodawcą i organizatorem spacerów jestem ja czyli Jakub Juszyński prowadzący tego bloga.

dsc_0633