Spacery po mieście są ciekawe i interesujące, ale co jakiś czas trzeba się wyrwać na łono natury. Podobnie jak w zeszłym roku wyruszamy szukać wiosny na Perzową Górę.

Perzowa Góra jest rezerwatem przyrody, a mierzy 395 metrów wysokości. W drodze na szczyt znaleźć możemy wiele ciekawych roślin. Wśród nich warto warto wymienić zawilce, przylaszczki, przebiśniegi, czosnek niedźwiedzi, paprocie, łuskiewniki, turzyce, lilię złotogłów, konwalie majowe i wiele innych. Liczymy, że podczas naszego spaceru uda nam się znaleźć je wszystkie.

Spacer na szczyt trwa około 20 minut. Po drodze, jak i na górze mamy możliwość szukania wiosny. Na szczyci znajduje się wychodnia piaskowców z wykutą w nich kapliczką św. Rozalii.

Spacer odbędzie się 2 IV o godzinie 10.00. Spotykamy w punkcie o współrzędnych (Hucisko 65):

50°58’09.0″N 20°23’18.5″E
50.969175, 20.388466

Miejsce spaceru od Kielc dzieli około 25 km. Dojazd transportem publicznym jest tam kiepski dlatego umawiajmy się i zabierajmy nawzajem.

Wydarzenie na Facebooku

O co chodzi w spacerach?

Cudze chwalicie a Kielc nie znacie. To hasło wyjaśnia w prosty sposób ideę spacerów. Wielu Kielczan nie ma czasu ani możliwości poznania naszego miasta i regionu. Wielu przyjezdnych, których Kielce urzekły również będzie miało możliwość je poznać. Spacery  są możliwością do poznania najciekawszych miejsc w Kielcach i okolicy oraz integrację uczestników między sobą. Spacery odbywają się cyklicznie i każdy może zauroczyć się. Udział w spacerach jest darmowy a każdy uczestnik mile widziany. Dla spacerowiczów angielskojęzycznych również poświęcimy czas i „zarazimy” Kielcami. Pomysłodawcą i organizatorem spacerów jestem ja czyli Jakub Juszyński prowadzący tego bloga.