Kwiecień-plecień…, ale miejmy nadzieję, że tradycyjnie na spacer pogoda będzie zamówiona idealna. Tym razem skupimy się na miejscu położonym bardzo blisko Kielc, ale już w gminie Piekoszów, a będzie nim Rezerwat Chelosiowa Jama w Jaworzni.

Kto został pochowany w trumnie wykonanej z rudy ołowiu? Jaki jest największy system jaskiniowy w Polsce poza Tatrami? Kim był Cheloś od którego wzięła się nazwa rezerwatu? Czym są heliktyty?

Tradycyjnie na te i inne pytania odpowiemy podczas kolejnego spaceru z serii “Tym razem za miasto”. Spotykamy się 12 kwietnia 2015 o godzinie 9:45 na “parkingu” tuż przy rezerwacie. Dojechać tam możecie także autobusem linii 28 wysiadając na przystanku Jaworznia (pierwszy za wiaduktem nad obwodnicą Kielc). Autobus dojeżdża na miejsce na 9:30.

Współrzędne GPS punktu startu 50.858407, 20.499348

Wydarzenie na facebooku

123

Spacer jest bezpłatny i potrwa do dwóch godzin.

Cudze chwalicie a Kielc nie znacie. To hasło wyjaśnia w prosty sposób ideę spacerów. Wielu Kielczan nie ma czasu ani możliwości poznania naszego miasta i okolicy. Wielu przyjezdnych, których Kielce urzekły również będzie miało możliwość je poznać. Spacery są możliwością do poznania najciekawszych miejsc w Kielcach i okolicy oraz integrację uczestników między sobą. Oprócz ciekawych informacji związanych z historią obiektów podczas spaceru przewidujemy także prezentacje archiwalnych zdjęć i zagadki. Spacery odbywają się cyklicznie i każdy może zauroczyć się Kielcami i regionem. Udział w spacerach jest darmowy a każdy uczestnik mile widziany. Dla spacerowiczów angielskojęzycznych również poświęcimy czas i „zarazimy” Kielcami. Pomysłodawcą i organizatorem spacerów jestem ja czyli Jakub Juszyński prowadzący bloga tymrazem.pl.