Lubię odwiedzać akwaria więc planując weekend z córką w stolicy Katalonii postanowiliśmy odwiedzić także to miejsce. Akwarium w Barcelonie mieści się w porcie i robi spore wrażenie! Według Zuzi było to jedno z najciekawszych miejsc podczas naszej wizyty, a moim zdaniem dorosłym też się może spodobać!

Lokalizacja

Akwarium zlokalizowane jest nad morzem. Od kolumny Krzysztofa Kolumba dzieli Was kilka minut spaceru. Google Maps bez problemu pokażą Wam lokalizację, ale jeżeli potrzebujecie adresu to del Port Vell, Moll d’Espanya, s/n.

Oprócz wspomnianego spaceru, możecie także przyjechać tam samochodem (parkingi płatne) lub przyjechać komunikacją miejską: metro (przystanek L4 Barceloneta / L3 Drassanes), autobusy (V17, 47, 59, 120, D20, H14, V13, V15 and V19), autobusy turystyczne (przystanek Port Vell (Red Route)).

Godziny otwarcia i bilety do akwarium

Poza sezonem akwarium otwarte jest od poniedziałku do niedzieli. W tygodniu od 10.00 do 19.00 , a w weekendy (soboty i niedziele) od 10.00 do 20.oo. W sezonie akwarium czeka na gości codziennie od 10.00 do 20.00.

Bilety do akwarium w Barcelonie kosztują 24 Euro (normalne). Dzieci do 3 roku życia wchodzą za darmo, 3-4 letnie za 10 Euro, a od piątego do dziesiątego roku życia za 17 Euro. Kupione bilety obowiązują w danym dniu. Jeżeli chcecie, możecie kupić także bilet Flexticket, który upoważnia do wstępu jeden raz w ciagu kolejnych 3 miesięcy. Bilety można kupić online. Jeżeli planujecie większe zwiedzanie miasta to koniecznie przeczytajcie o Barcelona Familly Card na końcu tekstu, a dowiecie się jak oszczędzić na wstępach.

Dla chętnych akwarium oferuje możliwość nurkowania z rekinami. Usługa ta kosztuje 300 Euro i wymaga certyfikatu nurkowego. Akwarium organizuje także różnego rodzaju wydarzenia – możecie np. zamówić przyjęcie urodzinowe dla swojego dziecka!

Co zobaczyć?

Akwarium składa się z kilku działów. Pierwsza część, do której schodzimy pod ziemię, składa się z różnych stref. Znajdziemy tam zarówno zwierzęta z Morza Śródziemnego, jak i innych egzotycznych mórz i oceanów. Akwaria są różnorodne, a oprócz ryb znajdziemy tam także skorupiaki, koniki morskie czy ośmiornice.

Największe natomiast wrażenie robi chyba podwodny tunel, w którym możemy spacerować pod powierzchnią, a właściwie to na dnie wielkiego akwarium. Sam tunel ma 80 metrów długości, a znajdujące się nad nim akwarium 3700 metrów sześciennych wody! Nad nami przepływają rekiny, płaszczki i inne ryby. Z tego, co mi się wydaje, to istnieje również możliwość zanurkowania w tym basenie w klatce pośród rekinów, ale nie jest to atrakcja, która mnie kręci.

W Akwarium znajdują się także miejsca dedykowane faunie i florze Morza Śródziemnego. Znajdziemy tu także kilka innych sali, w których prezentowane są informacje o tym, jak człowiek zanieczyszcza wodę. Możemy zobaczyć też akwarium z płaszczkami oraz wejść do modelu wieloryba, w którym znajdują się informacje oraz akwaria z różnorodnymi meduzami.

Jeżeli ryby i organizmy morskie to dla Was za mało to we wspomnianej już sali Planeta Aqua swoje miejsce mają także pingwiny!

Ekspozycja jest ciekawa zarówno dla małych jak i dużych gości. Przy każdym akwarium mamy opisy (z rysunkami) ryb i innych organizmów, które w nich żyją. Co jakiś czas trafiamy na atrakcje dla najmłodszych – imitację łodzi podwodnej czy też mini tunele, którymi przechodzimy np. pod zbiornikami, w których żyją płaszczki.

Sklepik

Po wyjściu z akwarium (albo dla niecierpliwych to i przed) możecie skorzystać ze sklepiku. Znajdziecie w nim różnorodne gadżety i zabawki związane z morzami i oceanami. Jedne są fajne i ciekawe, a inne nieco tandetne, ale jak wiecie, to właśnie te drugie się dzieciom podobają najbardziej! 🙂

Oprócz pluszaków, których znajdziecie tam ogromną ilośc czekają na Was długopisy, magnesy, notesy, ubrania, magnesy i wiele, wiele innych. U nas w koszyku wylądowały dwie pocztówki, które Zuzi się spodobały.

W samym akwarium znajduje się również kawiarnia, z której na tarasie z widokiem na port możecie skorzystać.

Barcelona Family Card

Barcelona Familly kart to bardzo fajne rozwiązanie, jeżeli wybieracie się do Barcelony rodzinnie i chcecie odwiedzić miejsca, które spodobają się najmłodszym. O zwiedzaniu miasta z dziećmi czeka na Was osobny tekst – Barcelona dla dzieci.

Karta kosztuje 70 €, co na pierwszy rzut oka może wydawać się dużą kwotą, aczkolwiek zawiera ona w sobie już kartę Hola Barcelona, która daje wam możliwość transportu komunikacją miejską (czyli 23 € już oszczędzamy). Co ta karta nam daje? Otóż daje nam bardzo dużo. Umożliwia darmowe wstępy do kilkunastu obiektów, między innymi do opisywanego Akwarium, ZOO, Centrum CosmoCaixa, Muzeum Figur Woskowych, Muzeum czekolady, ale także np. pozwala na rejs statkiem po porcie w Barcelonie.

Warto dodać, że samo Akwarium i Muzeum Figur Woskowych, to już 40 € za wstęp, więc karta nie wydaje się już być taka droga. Natomiast jeżeli użyjecie jej przy wstępie do innych atrakcji, oszczędzacie więcej. Nam udało się odwiedzić kilka z nich i polecamy je i Wam!

Kartę możecie kupić online. Aktualne informacje o niej znajdziecie na stronie -> Barcelona Card Family

Warto odwiedzić Akwarium w Barcelonie?

Według opinii niezależnego eksperta, jakim jest moja córka, to właśnie akwarium w Barcelonie było miejscem, które najbardziej jej się podobało. Jeżeli wybieracie się do stolicy Katalonii to Akwarium w Barcelonie powinno znaleźć się na Waszej liście miejsc do odwiedzenia!