Zachodnie osiedla Kielc nie są zbyt bogate jeżeli chodzi o ofertę gastronomiczną. Pojawiają się tam jednak ciekawostki, które jeżdżę sprawdzić. Tym razem zdecydowałem odwiedzić się food trucka Amigo de la Cocina serwującego dania z kuchni Tex-Mex, a znajdującego się przy Pasażu Świętokrzyskim.

Food truck stoi przy Pasażu Świętokrzyskim – przy jego południowym wejściu. Obok niego znajdziecie przyczepę z całkiem niezłymi burgerami.

Tym razem zdecydowaliśmy się na:

  • Burrito Beef Chilli (grillowana wołowina, sos meksykański, ryż, jalapeno, salsa warzywna, czerwona fasola) – 17 zł
  • Quesadilla de Polo (pieczony kurczak, sos czosnkowy, ser cheddar, guacamole, salsa warzywna, jalapeno) – 14 zł
  • Hot-dog El Classico ( wypiekana bułka, sałata lodowa, parówka, salsa warzywna,ketchup, sos czosnkowy, prażona cebulka) – 8 zł
  • Frytki z sosem chilli-serowym – 4 zł

Kuchnia Tex-Mex nie jest kuchnią typowo meksykańską. Swoją nazwę zawdzięcza połączeniu słów Texas i Mexico.  Wywodzi się z XIX-wiecznej linii kolejowej Texas Mexican Railway, oznaczanej tym skrótem w ówczesnych rozkładach jazdy.

Nasz obiad zaczęliśmy od burrito. Na początku chciałem z wieprzowiną, ale skończyło się na wołowinie. Burrito było smaczne zawierało to co powinno zawierać. Smaki dobrze się komponowały, a przez połączenie mięsa, ryżu i fasoli w placku było także bardzo sycące.

Quesadilla była spora i smaczna. Zabrakło mi w niej jednej rzeczy, która sprawiłaby, że było by to danie rewelacyjne – większej ilości sera. Pozostałe składniki były smaczne, ale większa ilość sera zrobiła y daniu dobrze.

O frytkach wiele nie będę pisał – były w porządku jak to frytki. Na koniec został Hot dog, który pomimo tego, że był w porządku to następnym razem go nie wezmę. Po pierwsze dlatego, że byłem wystarczająco najedzony poprzednimi daniami, a po drugie, że nie pasuje do poprzedników smakiem. Jeżeli jednak traficie do tego miejsca, a kuchni tex-mex się boicie to hot-dog na pewno Was poratuje.

Ogólnie Amigo de la Cocina oceniam dobrze. Ciekawe smaki i kuchnia, której w Kielcach nie ma zbyt wiele sprawiają, że pomimo kiepskiej dla ludzi z centrum lub wschodnich części Kielc lokalizacji food truck ten ma szansę przetrwać. Patrząc na to, że takich samochodów i przyczep jest więcej wydaje mi się, że taka jest polityka Pasażu Świętokrzyskiego a to cieszy równie mocno.

Amigo de la Cocina Amigo de la CocinaAmigo de la Cocina Amigo de la Cocina Amigo de la Cocina