Jeżeli myślę o frytkach w Kielcach to przychodzą mi do głowy trzy lokalizacje. Dwie znajdują się przy ulicy Staszica, a jedna przy Sienkiewicza. To właśnie do tej ostatniej postanowiłem się wybrać. Jeżeli powiem wam, że nazywa się Strefa Chilli to pewnie nic wam nie powie. Lokal znajduje się prawie na przeciwko Teatru Żeromskiego.

Miejsce to znajduje się tam prawie od zawsze i rozwija się na przestrzeni lat. Na początku było tylko okienko, później też kilka stolików, a finalnie też ogródek. Frytki jednak nie były celem wizyty. Zachęciła mnie Quesadilla, a przy jej zamawianiu zauważyłem również tosty, na które również się skusiłem.

Zacznę opis od tosta. Kosztował około 5 zł. Pieczarki, ser, warzywa i sos. Szału nie było. Miał fajny posmak pieczarek, ale całokształt nie zachwycił.

Wybrałem także quesadillę. Reklama mówi, że lokal ją poleca. Miałem do wyboru dużą i małą. Znając swoje możliwości i to, że tostem się nie najadłem zdecydowałem się na dużą (ok 13 zł). Cena jak na ten lokal wydała się wysoka. Po kilku minutach otrzymałem zamówione danie. Na kwiecistym talerzu znajdowała się quesadilla pocięta na trójkąty polane śmietaną i słodkim sosem chilli. Posypana była też świeżą kolendrą (którą w większych ilościach nie za bardzo lubię). W środku znajdował się kurczak (trochę w smaku jak do kebaba) i bardzo dużo sera. Ja ser lubię bardzo, ale chyba było go aż za dużo. Połączenie śmietany, chilli i sera, a w dodatku kurczak i tortilla nie może być złe, ale jednak czegoś brakowało (albo w sumie czegoś było za dużo). Podsumowując chyba jednak za 13 zł nie jest to danie mistrz. Niestety pojawiła się u mnie wizja, która nie powinna się pojawić. Przeliczyłem cenę dania na ceny rynkowe składników. W restauracjach tego nie robię ponieważ dochodzi tam najczęściej klimat, wystrój itp. Tutaj taka myśl się pojawiła i trochę zepsuła.

Jak byłem mały miejsce to kojarzyło mi się tylko z frytkami. Jak widać rozwija się regularnie. Kierunek jest zasadniczo dobry. Nie wiem jednak czy zbyt szeroki wachlarz dań w przyszłości nie zaszkodzi.

strefa chilli
strefa chilli
strefa chilli
strefa chilli