Ile wiecie o swoim mieście? Z jednej strony możemy chwalić się wiedzą z wielu dziedzin, ale z drugiej jest ona nie do końca zweryfikowana. Z pomocą przychodzi Wielki Test Wiedzy o Kielcach, który odbędzie się już w nadchodzący weekend.

Tegoroczne wydarzenie jest już piątą edycją testu. Do tej pory udało mi się wziąć udział w połowie. Planuję jednak podnieść swoje statystyki i tegorocznej edycji nie przegapić. Jeżeli uważacie, że znacie Kielce i wiecie o nim wszystko to polecam wziąć udział. Bardzo szybko wasza wiedza zostanie zweryfikowana.

Zasady są proste. Odpowiadamy na 40 pytań w teście jednokrotnego wyboru (4 odpowiedzi, z których jedna jest poprawna). Jakiej tematyki należy się spodziewać? Biorąc pod uwagę poprzednie edycje to wszelakiej. Od turystyki przechodzimy do historii, sportu, przemysłu, ale i transportu oraz topografii miasta.

Mój rekordowy wynik zbliżał się do 30 punktów, ale posiadanie wiedzy na wszystkie tematy jest bardzo trudne. Z drugiej strony jest o co powalczyć bo nagrody są ciekawe. Najczęściej są to laptopy, drukarki i inny sprzęt o konkretnej wartości.

Podczas testu prezentowane są też ciekawe przerywniki – sondy uliczne czy konkursy z nagrodami dla uczestników. Podczas edycji, w których brałem udział wybierany był także najmłodszy i najstarszy uczestnik testu. Równolegle do normalnych zmagań prowadzone są też na scenie zmagania VIPów. Wśród nich zasiadają kieleccy politycy, przedsiębiorcy i „celebryci”.

Najbliższa edycja testu rozpoczyna się 4 października o 16 w Kieleckim Centrum Kultury.

Jeżeli chcecie się sprawdzić mini teście to możecie zrobić go tutaj

wielkitest