Mam kilka aplikacji na telefonie, które instaluję tylko wyjeżdżając do innych miast. Tak było do tej pory też z aplikacją jakdojade.pl. Nie była mi potrzebna w Kielcach, ale działała doskonale w innych miastach. Od dzisiaj można jednak z niej korzystać i u nas!

Do czego aplikacja ta służy? Jak sama nazwa wskazuje pokazuje na jak dotrzeć do celu. Nie jest to nawigacja samochodowa. Jest to aplikacja, która pokieruje nas do zadanego miejsca za pomocą komunikacji miejskiej i nóg. Uwzględnia ona również przesiadki i przejścia pomiędzy przystankami. Co ciekawe aplikacja pokazuje wyniki w czasie rzeczywistym (pokazuje za ile minut odjeżdża autobus, który potrzebujemy, a nie tylko jaki ma mieć numer).

Całą trasę, którą mamy do przebycia mamy opisaną słownie, ale możemy także użyć widoku mapy, na której widzimy gdzie się aktualnie znajdujemy, gdzie mamy wysiąść, przesiąść się lub dojść na piechotę.

Aplikacja przyda się najbardziej tym, którzy z komunikacji miejskiej korzystają okazjonalnie, ale  i turystom czy użytkownikom codziennym. Działa ona już w wielu miastach, a ich mieszkańcy przywykli do używania jej.

Bardzo mnie cieszy, że wreszcie Kielce dostępne są w aplikacji i myślę, że wpłynie to pozytywnie na rozwój komunikacji miejskiej w naszym mieście. Jeżeli rzadko korzstasz z transportu miejskiego to aplikacja Jak dojadę jest dla Ciebie.

Aplikacja do pobrania:

ANDROID

IOS

WINDOWS

Jak dojadę KielceJak dojadę Kielce Jak dojadę Kielce Jak dojadę Kielce