Pizze, burgery i kebaby… Nowe lokale się w Kielcach otwierają, ale w wiekszości przypadków krażą one wokół tematyki, którą już doskonale znamy. Są wyjątki, a jednym z nich jest nowo otwarty lokal przy ulicy Małej – J@busko Juice Bar.

Firma J@busko, a właściwie gospodarstwo sadwonicze znam od dawna. Jest to rodzinny biznes skupiający się na produkcji owoców i tłoczonych z nich soków. Ich sady znajdują się niedaleko Buska Zdroju w Pęczelicach, a soki do tej pory dostarczane były do domów lub oferowane na różnego rodzaju wydarzeniach.

Przy ul. Małej (w miejscu gdzie przez chwilę próbowała swoich sił Sokowirówka z mrożonym jogurtem) otworzył się pierwszy w Kielcach lokal skupiający się na sokach. W ofercie znajdują się soki produkowane przez Gospodarstwo oraz inne produkty z owoców. Sezonowo lokal oferować będzie także mrożony jogurt z dodatkiem owoców z sadu oraz same, świeże owoce.

Soki możecie kupić w opakowaniach 3l, 5l, kubkach oraz butelkach. Ciekawą rzeczą są smaki soków. Oprócz klasycznego jabłka mamy także możliwość spróbowania go w połączeniu z rokitnikiem, żurawiną, czarną porzeczką czy też aronią. Często pojawia się też coś dla fanów warzyw – sok pomidorowy oraz burak z chilli. W lokalu możecie kupić także lemoniadę.

Właściciele stawiają nie tylko na smak, ale i na właściwości soków. Obsługa chętnie poradzi na jakie problemy poszczególne składniki mogą pomóc. Co innego polecą na poprawę samopoczucia, brak energii czy problemy z brakiem witamin.

Warto dodać, że Gospodarsto Sadownicze J@busko nie tylko uprawia drzewa i produkuje z nich sok, ale zaangażowane jest także w rozwój społeczności lokalnej w Pęczelicach. Organizują tam różnorodne wydarzenia.

Swoją drogą położenie sadów jest bardzo ładne. O leżącej nieopodal Ostrej Górze przeczytacie w tekście.

Pomysł na biznes wydaje się być ciekawy i mający szansę na rozwój. Rynek zweryfikuje czy taki koncept w naszym mieście przetrwa.

J@busko juice bar J@busko juice bar