Ilość pizzerii w Kielcach zmierza w kierunku rekordu. W okolicznych miejscowościach ich liczba nie jest aż tak wysoka, ale lokale tego typu zdarzają się często. Tym razem postanowiliśmy po drodze odwiedzić pizzerię Oliva w Morawicy.

Pizzeria znajduje się przy ul. Wolności 3 w Morawicy. Przy samej drodze nie zauważyliśmy szyldu. Na budynku jest jednak napis. Jadąc od Kielc pizzerię znajdziecie po lewej stronie drogi. Czynna jest ona od poniedziału do czwartku 12.00-22.00, w piątek i sobotę 12.00-23.00, a w niedzielę od 14.00 do 22.00.

Pizzeria Oliwa

Zajęliśmy miejsca w środku i przejrzeliśmy menu. Pizze dostępne są w dwóch rozmiarach – 32 i 45 cm. Oprócz włoskich przysmaków możemy także skusić się na sałatki czy kebab. Lokal posiada miejsca wewnątrz, ogródek oraz dowóz.

My zdecydowaliśmy się na dużą pizzę podzieloną na pół:

  • Pesto – sos pomidorowy, ser mozzarella, ser mozzarella biała, Bresaola, pesto bazyliowe i pomidorki koktajlowe
  • Salmone –  sos śmietanowy, ser mozzarella, wędzony łosoś, koperek, szpinak

Pizza taka kosztowała 34 zł. Jeżeli chodzi o zakres cenowy to mała Margerita kosztuje 15 zł, a najdroższa duża Specjale 35 zł. Na zamówienie czekaliśmy około 20 minut. Pizza była nie za gruba i gorąca.

Zrezygnowaliśmy z proponowanych przez kelnerkę sosów i zadowoliliśmy się znajdującą się na stoliku oliwą. Czosnkowa w smaku była bardzo delikatna (jakby było w niej dwa razy więcej czosnku, to na pewno by jej nie zaszkodziło), a oliwa z chilli delikatnie paliła podniebienie i podręcała smak. Jeżeli chodzi o pizzę to była smaczna. Jadłem w życiu lepsze, ale ta była całkiem w porządku. Jeżeli chodzi o zmiany to wprowadziłbym dwie – więcej smaku do sosu pomidorowego (albo dodać ziół, albo zredukować, żeby sos był głębszy) i nieco więcej pesto. W miejscach, gdzie się znajdowało pizza była naprawdę fajna.

Pizzeria Oliva to ciekawe miejsce. Często lokale w mniejszych miejscowościach reprezentują słabą jakość wiedząc, że potencjalni klienci nie mają i tak wyjścia i prędzej czy później coś zamówią. W tym wypadku jakość jest. Detale do poprawienia, ale wyszedłem najedzony i zadowolony!

Pizzeria Oliwa
Pizzeria Oliwa