Podobno są tacy ludzie, którzy lubią produkty seropodobne, kluchowate ciasto i niskiej jakości składniki. Ja do nich zdecydowanie nie należę dlatego podpowiadam, gdzie bywa moim zdaniem najlepsza pizza w Kielcach!

Podobny tekst ukazał się już w zeszłym roku, ale od tamtego czasu trochę się zmieniło. Zapraszam! 🙂

Czym jest dla mnie hit? Zdecydowanie jest to lekkie i chrupiące ciasto, włoskie składniki i inspiracje, ciekawe smaki i eksperymenty, wysoka jakość produktów. Pizza, jaką możecie zjeść we Włoszech od naszych, spotykanych często gniotów różni się przede wszystkim tym, że jak zamówimy jedną to w 8 osób się nie najemy. Po jednym trójkącie możemy dalej się ruszać i mamy nieodpartą pokusę sięgnąć po kolejny. Najlepszym sosem do takiej pizzy jest oliwa (często aromatyzowana), a sosy z plastikowych butelek same uciekają, bo nie są godne współpracować z tym kulinarnym fenomenem.

Na wstępie zaznaczam, że tradycyjnie zestawienie to jest moją subiektywną opinią, a kolejność jest przypadkowa. Zaczynamy!

Monte di Procida

Odkrycie tego roku, które od razu wskoczyło wysoko. Za co ich lubię? Za otwartość, luz dobre podejście i zdecydowanie za rewelacyjną pizzę. Pizzę, którą jem ze smakiem i czekam na dojście do ciasta, które jest również rewelacyjne. Lubię za ciekawe chociaż tradycyjne smaki i dobrej jakości składniki (za pizzę z sałatką z kurczakiem wielbię!:)).  Lokal znajduje się przy ul. Wesołej w miejscu, gdzie znajdowała się kiedyś restauracja Venezia, a wcześniej Tawerna Grecka. W ofercie mamy pizze klasyczne, Calzone oraz kanapki. Warto dodać, że możemy też kupować na kawałki! 🙂 Tekst o lokalu znajdziecie tutaj.

Monte di procida - pizza Kielce, najlepsza pizza w Kielcach

Kilo Mąki

Miejsce, które od początku podobało mi się brandingiem. Ciekawie urządzone wnętrze, fajne pudełka i dobra pizza. W międzyczasie zmienił swoją siedzibę (aktualnie przy Piotrkowskiej). Ciekawe pizze sezonowe (co miesiąc inna), ale i stałe pozycje robią wrażenie. Duży plus za to, że transportery, w których pizza jest dowożona są podgrzewane. Jeżeli szukacie nowych doznań to polecam Wam pizzę z figami i orzechami oraz wspomniane już pizze sezonowe. Pizza dostępna w lokalu i dostawie. Od jakiegoś czasu w lokalu zjeść można również sniadanie. Tekst o lokalu znajdziecie np. tutaj.

najlepsza pizza w Kielcach

Pod Trójką

Jedna z pierwszych (jeżeli nie pierwsza) dobrych pizzerii w Kielcach. Pisząc „dobre pizzerie” mam na myśli te, spełniające wspomniane na początku tekstu wymagania. Chrupiące ciasto i smaczne pizze miesiąca, a wśród nich dostępna tylko w sezonie pizza z truskawkami, która urzeka smakiem. Lokalizacja przy ul. Sienkiewicza sprzyja odwiedzinom. Pizza dostępna w lokalu i dostawie (poza sezonem letnim (w którym do dyspozycji gości jest ogródek) jest tam niestety niewiele miejsca).

najlepsza pizza w Kielcach

Włoska

Miejsce to miało swoje wzloty i upadki, ale wydaje się wychodzić na prostą i moje ostatnie wizyty potwierdzają tę tezę. Pizze są smaczne i takie jak lubię. Problemem dla niektórych mogą okazać się wysokie ceny. Lokal znajduje się przy ul. Sienkiewicza pomiędzy Wesołą a Hipoteczną. W środku jest miejsce dla około 30 osób. Pizze pieczone są w piecu opalanym drewnem, a w karcie znajdziecie także inne, włoskie dania. Ostatni tekst o lokalu znajdziecie tutaj.

Restauracja Włoska Kielce najlepsza pizza w Kielcach

Del Favero

Lokal nietypowy. Czynny od poniedziałku do piątku od 12.00 do 18.00. Prowadzony przez Włocha z włoskimi daniami i atmosferą. Jeżeli byliście kiedyś w nadętych, pseudowłoskich restauracjach to przyjdzie do Del Favero – to jest właśnie klimat włoskiej knajpki. Włoskie składniki, które podobnie jak w Tutti Santi możecie kupić na wynos. Oprócz klasyków w słoikach możecie tu kupić także sery czy wędliny sprowadzane prosto z Italii. Pizza bardzo dobra i robiona z dobrych składników. Jeżeli Wam się zdarzy, że w dzień wizyty nie będziecie mieli ochoty na pizzę, to kanapki oferowane w lokalu są ucztą dla podniebienia. Pizza dostępna tylko w lokalu. Tekst z wizyty znajdziecie tutaj.

najlepsza pizza w Kielcach

Mamy w Kielcach więcej lokali, które oferują pizzę dobrą i znajdują się blisko czołówki, ale te wspomniane wyżej dla mnie są najlepsze. Wśród tych, które trzymają poziom wspomnieć należy Pieprz i Bazylię, Tutti Santi i Roadway, a dużo dobrego słyszałem również o włoskiej restauracji przy ul. Ściegiennego.

Dla fanów pizzy tradycyjnej (nie mylić z włoską) zawsze pozostaje Krystyna, o której poczytacie tutaj 🙂