W ostatnich, niestety jeszcze trochę zimowych dniach mogliście na Placu Artystów zobaczyć nowy twór. Zawitał do Kielc i raczej trochę tu pozostanie pewien rower. Nie do końca typowy. Jest to kawiarnia na kółkach -Bike Cafe.

Kawiarnie tej sieci (Bike Cafe) znajdują się już w 10 lokalizacjach w Polsce i jednej w Czechach. Łączy je to, że wszystkie znajdują się na specjalnie przygotowanych rowerach (lub czymś na bazie roweru). W Kielcach zlokalizowana jest ona na Placu Artystów, ale wiemy, że planuje się przenieść na ul. Sienkiewicza bliżej ścieżki rowerowej. To właśnie rowerzyści mogą liczyć na złotówkę zniżki na napoje z oferty.

W ofercie „roweru” znajdują się różnego rodzaju kawy, czekolada i herbata. Dla tych co mają problemy z tolerancją mleka od krowy jest dostępne też mleko sojowe. Ceny standardowe, jak za kawę w lokalu.

Ja zdecydowałem się na latte. Kosztuje 8 zł. Jej smak był głęboki i na wysokim poziomie, a pianka gęsta. Do dyspozycji mamy cukry, syropy (płatne), słomki i inne podstawowe akcesoria. Kubek wyposażony jest w pokrywkę.

Oprócz dobrej kawy kibicuję tego typu miejscom za pomysł. Bike Cafe to innowacyjna forma sprzedaży, a połączenie kilku pasji (rowery i kawa) może być dobrym pomysłem. W końcu robiąc coś co się lubi nigdy się nie pracuje – zawsze jest to przyjemność 🙂

bike cafebike cafe bike cafe bike cafe bike cafe