Po kilku miesiącach przerwy wracamy ze spacerami. Na kolejnym widzimy się już 24 lipca. Tym razem zajrzymy na Wietrznię. Zapraszam do uczestnictwa.

Czym były liliowce? Czy na Wietrzni były rekiny? Dlaczego na Gliniankach jest woda?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas XVIII spacer „Tym razem Kielce”. Spotykamy się tradycyjnie o godzinie 10.00 na parkingu obok Centrum Geoedukacji. Podczas spaceru odwiedzimy rezerwat Wietrzni, Glinianki oraz zajrzymy do Centrum Geoedukacji.

W planie jak zawsze sporo ciekawostek, ale Wasze pytania mile widziane. Udział w spacere jest bezpłatny.

Wydarzenie na facebooku

O co chodzi w spacerach?

Cudze chwalicie a Kielc nie znacie. To hasło wyjaśnia w prosty sposób ideę spacerów. Wielu Kielczan nie ma czasu ani możliwości poznania naszego miasta. Wielu przyjezdnych, których Kielce urzekły również będzie miało możliwość je poznać. Spacery  są możliwością do poznania najciekawszych miejsc w Kielcach i integrację uczestników między sobą. Oprócz ciekawych informacji związanych z historią obiektów podczas spaceru przewidujemy także prezentacje archiwalnych zdjęć i zagadki. Spacery odbywają się cyklicznie i każdy może zauroczyć się Kielcami. Udział w spacerach jest darmowy a każdy uczestnik mile widziany. Dla spacerowiczów angielskojęzycznych również poświęcimy czas i „zarazimy” Kielcami. Pomysłodawcą i organizatorem spacerów jestem ja czyli Jakub Juszyński prowadzący tego bloga.