Zrobiliście 40 słoików dżemu śliwkowego i macie już dość jego smaku? Robicie najlepsze ogórki w słoikach, ale nie macie pojęcia jak zrobić cokolwiek innego? Lubisz syropy i marynowane owoce, a sam chętnie podzielisz się nalewką? Macie ochotę na ajwar, ale nie wiecie jak go zrobić?:>

Jeżeli odpowiedzieliście twierdząco na chociaż jedno z tych pytań to Wymiana Przetworów jest miejscem dla Was. Pomysł organizacji tego wydarzenia kiełkował w głowie już długo. Pojawiał się problem z czasem, miejscem i samymi przetworami ( w końcu coś jako organizator też muszę wymienić). W tym roku przechodzimy od pomysłu do działania i spotykamy się 27 XI 2016 o 11.00 w Hotelu Ibis (róg ul. Warszawskiej i Al. IX Wieków Kielc).

Wydarzenie na Facebooku

Co przynieść ze sobą?

Tutaj panuje całkowita dowolność. W Waszym interesie leży, żeby Wasze przetwory były ładne, pamiętajcie, że najpierw jemy oczami. Ważne, żeby były na nich etykiety informujące o tym, co jest w środku. Jeżeli nie macie talentu do etykiet to flamastry w ruch i podpiszcie swoją produkcję. Przyjmiemy zarówno przetwory słodkie (dżemy, soki, galaretki), te bardziej wytrawne (ogórki, ajvary, pasty, marynaty) jak i te procentowe (nalewki). Jeżeli jakiegoś przetworu tu nie ma to nic nie stoi na przeszkodzie, aby mimo to go przynieść. Jeżeli chcecie, możecie także urządzić degustację.

Czy tylko wymiana?

Wymiana to tylko pretekst do spotkania. Porozmawiajmy, wymieńmy przepisy, degustujmy, poznajmy się!

Nie mam swoich przetworów czy warto przyjść?

Jeżeli pojawił się u Was przetworowy głód, a w tym roku nie daliście rady nic wyprodukować to nic straconego. Weźcie ze sobą inne smakołyki. Na pewno znajdą się chętnie do wymiany przetworów za czekoladę, ciasta, bakalie czy inne przysmaki.

Czy jest gdzie zaparkować?

Przy hotelu jest parking wiec nie ma z tym najmniejszego problemu. Jeżeli planujecie po wymianie zakupy to dobrym miejscem jest też parking w Galerii Korona.

Czy restauracje/producenci przetworów mogą przybyć?

Jak najbardziej. Wymiana przetworów jest doskonałym miejscem do pokazania swoich smaków. Jeżeli nie specjalizujecie się w przetworach, a w swoim lokalu przyrządzacie inne dania to stwórzcie coś na tę okazję. Dajcie się poznać uczestnikom.

Jak do nas trafić?

Skrzyżowanie ul. Warszawskiej i Al. IX Wieków Kielc. Tuż obok znajduje się Galeria Korona i dawna Synagoga Kielecka.

mapa