Największą niewiadomą i miejmy nadzieję miłym zaskoczeniem będzie to jak Zuzia zniesie podroż. Liczymy, że pozytywnie się tym zaskoczymy, ale cały czas szukamy rzeczy, które mogą ją jej umilić. Wśród nich znalazło się kilka ciekawostek.

Tablet

Tablet bierzemy nie po to, aby dać Zuzi i była cicho. Ma on u nas kilka zastosowań. Ogólnie używam już trochę wysłużonego Samsunga Galaxy Tab II o przekątnej 7 cali. Nie ma wbudowanego modemu 3G co zresztą za granicą nie było by tak czy tak istotne. Jest na nim miejsce dla kilku bajek oraz spory folder ze zdjęciami różnych zwierząt, które aktualnie są na topie.

Aplikacje

Tutaj Was rozczaruję albo może zdam się na Was. Przeglądałem różnorodne aplikacje dla dzieci, które mają być chociaż trochę edukacyjne i nie znalazłem nic wartego uwagi. Jeżeli aplikacja miała zdjęcia zwierząt to ich odgłosy brzmiały jak z innej planety i odwrotnie.

Audiobooki

Zarówno na tablecie jak i płytach czy karcie SD zagości u nas sporo audiobooków. Ja osobiście nie lubię słuchać książek podczas jazdy bo chce mi się od nich spać i nie do końca mogę się skupić, ale krótkie i wesołe bajki dla dzieci myślę, że zniosę bez najmniejszego problemu.

Poduszka

Wspominałem sobie w głowie moje pierwsze wyjazdy z rodzicami i dziadkami. Kiedyś nie było problemu fotelików, pasów i innych akcesoriów. Pamiętam jak rozkładałem się na leżąco na tylnej kanapie dużego fiata i jechałem. Dzisiaj foteliki nie należą do najwygodniejszych. Zaopatrzyliśmy się w poduszkę, która ma trzymać głowę podczas jazdy. Od takich „dorosłych” różni się oczywiście nadrukiem i tym, że z przodu na się ją spiąć, żeby nie spadała.

Organizer

Ten kto nie podróżował z dziećmi nie wie jak brudno może być z tyłu w samochodzie. Postanowiliśmy i ten problem rozwiązać. Z pomocą przyszła firma Tuloko. Organizer montowany na tyle siedzenia kierowcy wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Dodatkowo też ma miejsce na tablet. Wykonany jest z dobrego materiału i pomimo tego, że jest uniwersalny to do naszego samochodu pasował idealnie. Ma sporo kieszeni, w których znajdą się różnorodne skarby.

Na pewno wiele z udogodnień samochodowych dla dziecka odkryjemy w praktyce i po zakończeniu wyprawy wrócimy z nowymi pomysłami 🙂

DSC_4193