Jest jeden lokal, w którym byłem kilka razy, a jeszcze o nim nie pisałem. Korzystając z okazji udałem się do niego na późny obiad. Kawiarnia Bankowa, bo o niej mowa, ma w swoim menu również sporą ofertę kulinarną. Na początku były to głównie włoskie przekąski, ale przy ostatniej wizycie odkryłem, że w menu pojawiły się nowe pozycje.

kawiarniabankowa

Kawiarnia Bankowa znajduje się w podziemiach banku na rogu ulic Sienkiewicza i Paderewskiego (wejście od ul. Sienkiewicza). W ciepłe miesiące najczęściej ma swój ogródek. Wystrój na wysokim poziomie. Można poczuć się jak w pałacu. I tu też pierwsza uwaga – muzyka nie pasuje do wystroju. Gdy zabrzmiało Kokodżambo, to było ciężko. Na szczęście muzyka nie grała głośno, a wspomniany epizod muzyczny już się nie powtórzył. Oprócz karty z włoskimi przekąskami pojawiła się także nowa (dla mnie nowa) z daniami głównymi. Sporo przystawek i sałatek (swoją drogą szkoda, że tylko jedna sałatka jest bez mięsa). Zamówiliśmy jedzenie i napoje. Obsługa o nas dbała i nie czekaliśmy długo.

kawiarniabankowa

Zacznę od Schabowego. Kosztował 20 zł i był… schabowym. Podanym z surówkami i opiekanymi ziemniaczkami. Chrupiący z wierzchu i miękki w środku. Brakowało mi jakiegoś sosu, w którym mógłbym moczyć ziemniaczki.

kawiarniabankowa

Później przyszedł czas na naleśniki ze szpinakiem. Może nie wyglądały zbyt elegancko, ale były dobre. Wyraźna nuta czosnku, a szpinak bardzo drobno zmielony. Polane sosem pomidorowym i zapieczone z parmezanem. Kosztowały 16 zł.

kawiarniabankowa

Na naszym stole pojawiło się też coś z oferty „włoskiej”. Panini Di Pollo czyli zapieczona kanapka z kurczakiem. Tutaj pojawił się sos czosnkowy. Dobra na przekąskę. Danie nie obiadowe, chociaż na mały głód idealne. Kosztowała 15 zł.

kawiarniabankowa

kawiarniabankowa

Na koniec przyszedł czas na desery. Wybór padł na szarlotkę i puchar lodowy. Bardzo ładnie podane i jak na desery przystało słodkie. Bita śmietana gęsta i dobrej jakości.

Podsumowując lokal ma swój styl. Nie zawsze wszystko idzie w zgodzie nim. Na włoską przekąskę, czy deser miejsce to nadaje się idealnie. Plusem jest też jeden ze stolików, przy którym usiąść może chyba kilkanaście osób. W ofercie posiadają fondue, które będzie celem mojej następnej wizyty. Nie jest to najlepszy lokal tego typu, jakie znam, ale jego pozycja w moim rankingu jest wysoka.