Z książkowymi poradnikami i przewodnikami bywa różnie. Informacje w nich zawarte nie zawsze mnie interesują, a dawka praktycznej wiedzy często ograniczana jest do minimum. O tym, jak zorganizować własną podróż do USA piszą w swojej najnowszej książce autorzy bloga Busem przez Świat.

Przewodniki po różnych miejscach na świecie, jak już pisałem, bywają różnej jakości. Informacje w nich zawarte szybko się dezaktualizują, a kolejne wydania są często przedrukami bez weryfikacji informacji w terenie.

Dobrym sposobem na weryfikację treści w książce jest postać autora, a w tym wypadku autorów. Po jednej wizycie w danym kraju nie jest się specjalistą w zakresie wiedzy na jego temat, a często możemy się spotkać z takim przekonaniem. Autorzy książki, o której mowa, w USA spędzili kawał czasu, a ich przygody i styl odkrywania świata daje pewność, że treści przez nich przygotowane będą pewne i sprawdzone.

Nie jest to pierwsza książka wydana przez autorów bloga Busem przez świat, ale pierwsza typowo poradnikowa.

O autorach

Autorami książki są Aleksandra i Karol Lewandowscy – autorzy bloga Busem przez Świat. Znamy się prywatnie i mogę Wam zdradzić, że są to osoby z ogromną pasją, a słuchanie opowieści o ich podróżach nigdy się nie nudzi. Pomimo ogromnego doświadczenia i wielkiej ilości przygód są to jednak osoby na swój sposób skromne i bardzo sympatyczne.

Jeżeli nie znacie ich twórczości, to pokrótce wszystko zaczęło się od zakupu starego busa, którym zaczęli podróżować po świecie. Zawędrowali swoim Super Trumpem do Ameryki i Australii. Z czasem jego miejsce zastąpił nieco nowszy samochód, a na podróże po USA specjalnie zakupili kolejny pojazd. Podczas swoich wyjazdów odkrywają niezwykłe miejsca i opowiadają niesamowite historie, zawsze starając się nieco inaczej spojrzeć na otaczający nas świat.

Robią piękne zdjęcia, wciągające filmy, a historie słuchane na żywo pozostają na długo w pamięci! Dla mnie najważniejsza jest jednak ich pasja, którą czuć podczas każdej rozmowy i ciekawe podejście do świata, które przy ich stylu życia sprawdza się znakomicie!

O książce

„Jak zorganizować własną podróż do USA” to pierwszy poradnik stworzony przez Olę i Karola. Wcześniejsze książki były relacjami z wypraw, tym razem skupili się na podaniu „na tacy” najistotniejszych informacji o podróży do USA.

Książka wydana jest przez wydawnictwo Supertramp i SQN. Składa się na nią 300 stron wypełnionych poradami, faktami, ciekawymi historiami i pięknymi zdjęciami. Jest ona podzielona na 3 rozdziały – Przed Podróżą, W trakcie podróży i Inspiracje.

W książce czekają na Was gotowe plany podróży po USA z rozpisanymi atrakcjami, kilometrami i noclegami, a także lista rzeczy, które powinniście w USA zobaczyć. Do trasy dołączone są linki do interaktywnych map danej wyprawy. Spory fragment poświęcony jest amerykańskim parkom narodowym oraz podróżom śladami miejsc znanych z filmów (m.in. Auta, Kevin sam w domu czy Uwolnić Orkę).

Pomimo tego, że sporo porad dotyczy wyjazdu w stylu objazdowo-kempingowym, to planując wyjazd z większym naciskiem np. na motele również znajdziecie tam przydatne informacje. Z książki dowiecie się na co zwrócić uwagę przy rozmowie z urzędnikiem, od którego zależy zgoda na Wasz wjazd do USA oraz co zabrać ze sobą, w zależności od stylu wyprawy i regionów Stanów, które planujecie odwiedzić!

Warto kupić?

Pomimo tego, że sam dużo podróżuję i planuję, to lektura książki Oli i Karola była dla mnie bardzo przyjemna. USA są na mojej liście miejsc do odwiedzenia, ale raczej jest to druga dziesiątka. Planując swoją podróż zajrzyjcie do tej pozycji koniecznie, bo czeka tam na Was kawał konkretnej wiedzy sprawdzonej „na własnej skórze”! 🙂

Link do sklepu