Dobra cukiernia to miejsce, które potrafi pocieszyć przy gorszym dniu, dać energię na kolejne wyzwania i zaspokoić potrzebę słodyczy. Kolejne obiekty tego typu w Kielcach wciąż powstają. Tym razem zajrzeliśmy do lokalu o nazwie Kruche Tarte, żeby sprawdzić, co ciekawego można w nim skosztować!

Lokalizacja

Kruche Tarte znajduje się przy ul. Paderewskiego 3/5, a właściwie przy rondzie Giedroycia. Lokal mieści się na parterze, a do środka prowadzi kilka schodków. W środku znajdzie się miejsce dla kilku osób.

Lokal czynny jest od 7.00 do 19.00, a w weekendy od 10.00 do 18.00.

Kruche Tarte

Co w ofercie?

Na pierwszy rzut oka Kruche Tarte to cukiernia. W ofercie jednak znajdziecie tam znacznie więcej. Jeżeli chodzi o wspomniane już produkty cukiernicze, to możecie wybierać spośród wielu rodzajów tart, bez, ciast, rogali i innych słodkości. Znajdziecie tam również ciastka i babeczki z kruchego tartego ciasta.

Niektóre ciasta i ciastka mają cenę za sztukę, ale większość sprzedawana jest na wagę. Najczęściej widząc taki zabieg mam obawę przed wysoką ceną finalną, ale w tym wypadku nie była ona przerażająca.

W lokalu możecie zamówić różne rodzaje kawy oraz gotowe kanapki i sałatki. W tygodniu znajdziecie tam również chleby przywożone z niewielkiej piekarni z Końskich.

Jak wrażenia?

W lokalu nie ma zbyt wiele miejsc, ale można usiąść, odpocząć i zjeść coś dobrego. Oferta Kruche Tarte jest bardzo bogata – ja musiałem się zastanawiać kilka minut. Próbowaliśmy babeczek, kajmaków, eklerek, rogali i flagowych kruchych tartych ciastek.

Pojedliśmy porządnie. Słodkości były smaczne, a ceny umiarkowane

Warto?

Moim zdaniem miejsce to warto odwiedzić! Kruche Tarte znajduje się w miejscu, które ma potencjał. Węzeł komunikacyjny przy ul. Żytniej i niedaleka odległości do deptaka i parku miejskiego, to argumenty świadczące na korzyść lokalu. Ładne wnętrze w połączeniu z dobrymi produktami to kolejne argumenty za tym, żeby to miejsce odwiedzić!