Do niektórych miejsc na gastronomicznej mapie Kielc trafiam na otwarcie albo tuż po. Do innych dopiero przypadkiem po jakimś czasie. Ta druga sytuacja miała miejsce w przypadku lokalu o sympatycznej nazwie „Na dzień dobry”.

Lokal znajduje się przy ul. Radiowej (przy skręcie w Al. IX Wieków Kielc) i specjalizuje się w produkcie, który aktualnie wspina się na wyżyny kulinarnej mody – kanapkach. Nie znajdziecie tam burgerów tylko różnego rodzaju zapiekanki,  tosty i panini. W środku jest sporo miejsc siedzących, a przez duże okno możemy obserwować co dzieje się na zewnątrz.

Karta nie jest przesadnie ani duża, ani mała. Mi od razu spodobała się kanapka szefowej i z pastrami. Tej pierwszej akurat nie było więc wybór stał się prostszy. W lokalu jest kilka stolików więc możemy zarówno chwycić coś na wynos jak i posiedzieć przy przestronnej witrynie. Może widok na zewnątrz nie jest jaki rewelacyjny, ale miejsce całkiem spokojne.

Ja zdecydowałem się na kanapkę Pastrami, a na zdjęciach macie też Włoską Robotę i American Chicken. W kanapce Pastrami ciężko uniknąć inspiracji Rubenem. Składniki są podobne, ale pieczywo inne. W środku oprócz mięsa znajdziecie kiszoną kapustę sos i ser. Smaczna i pożywna. Była jedną z najdroższych kanapek (kosztowała 15 zł), ale w karcie znajdziecie inne w okolicach 10 zł, a najeść się nimi da porządnie.

Miłe wnętrze, smaczne dania i uczciwe ceny powodują, że pewnie będąc w okolicy jeszcze kiedyś zajrzę. Nie wiem jak z Wi-Fi, ale widział bym to miejsce również jako ciekawa lokalizacja do pracy na komputerze czy porannego spotkania. Kawa i herbata również w lokalu są dostępne.

Moda na kanapki w Kielcach się przyjęła i mamy już kilka miejsc, w których można zjeść porządną, mięsną lub też nie kanapkę. Zdecydowanie na czele znajduje się Sandwich Club i Magazyn Duża 9, ale Na dzień dobry też ma potencjał. Nie jestem pewien czy lokalizacja pomoże w rozwoju bo powiedzmy to sobie szczerze, mało kto idąc do centrum zagląda w te rejony. Obecność Galerii Korona, szpitala czy Uniwersytetu może jednak uratować sytuację. Model lokalu kanapkowego sprawdzić się może doskonale w dostawie do domów lub biur czy innych firm.

dsc_3709 dsc_3712-01 dsc_3713-01 dsc_3715-01 dsc_3718 dsc_3719