W ostatnich miesiącach pojawiło się na kieleckim rynku gastronomicznym kilka ciekawych lokali proponujących pizzę. Poprzeczka postawiona jest już bardzo wysoko i rzadko już się zdarzają pizzerie słabe. Najczęściej są to lokale dobre lub bardzo dobre. Z ciekawością spojrzałem na kolejny lokal mieszczący się przy ul. Targowej i nazywający się „Kilo mąki”.

Nie dane mi było jeszcze odwiedzić go na żywo, ale skorzystałem z dostawy do domu. Pizzeria znajduje się jak już wspomniałem przy ul. Targowej. Cieszy to (co w sumie powinno być standardem), że od początku wystartowali ze stroną na facebooku i bardzo fajną i prostą stroną www. Na stronie twierdzą, że mają najlepszą pizzę w mieście – to dodatkowo nakłoniło mnie do sprawdzenia.

Postanowiłem skorzystać z dostawy. Z interesującego menu wybrałem pizzę Capriciosę. Chciałem również skosztować Focacci, ale ta oferowana jest tylko w lokalu. Pizzeria oferuje pizze małe (30 cm) i duże (42 cm). W ofercie są także pizze bianca (bez sosu).

Ciekawą rzeczą w menu jest to, że wśród składników można znaleźć sporo włoskich smaków jest panczeta, salami milano czy szynka cotto. Właściciele zapewniają, że do produkcji pizzy używają oryginalnych włoskich składników.

Moja, zamówiona Capriciosa w wersji dużej kosztowała 27 zł, a w jej składzie znajdowała się mozarella, sos, pieczarki, szynki i karczochy. Za te ostatnie duży plus, bo rzadko się zdarzają. W większości lokali Caprisiosa to szynka i pieczarki.

Od momentu zamówienia do przyjazdu pizzy minęły 24 minuty. Dostarczona była w oryginalnym pudełku. Była ciepłą i chrupiąca. Po pierwsze super ciasto – delikatne, pachnące i chrupiące. Składniki także w porządku. Patrząc na detale nawet zioła, którymi pizza byłą posypana nie były „sproszkowane” tylko ładnie się prezentowały. W smaku bardzo dobra – tak dobra, że sam zjadłem sześć kawałków 🙂

Patrząc na ulotkę dołączoną do opakowania Kilo Mąki planuje pizzową redefinicję. Patrząc na smak i podejście są na dobrej drodze.

Pizza z Kilo Mąki jest smaczna i od razu wskakuje do czołówki tego typu dań w Kielcach. Jeżeli chodzi o ceny to są w Kielcach pizze tańsze, ale ta po pierwsze ceną nie zabija, a po drugie jakością się broni.Mam w menu jeszcze kilka połączeń smakowych, których jestem ciekaw więc wybiorę się na pewno jeszcze raz, ale tym razem do lokalu.

kilo mąki kilo mąki kilo mąki kilo mąki