Pierwszy spacer z serii „Tym razem natura” już dawno za nami. Wiosna jest idealną porą na poznawanie przyrody więc przyszedł czas na kolejny wypad. Tym razem udamy się w okolice Kielc w poszukiwaniu dziko rosnących storczyków.

Podczas spaceru odwiedzimy górę Patrol. Położona jest ona przy trasie wylotowej z Kielc do Chęcin. Najłatwiej się do niej dostać ze Słowika. Odwiedzimy sam szczyt oraz pochodzimy trochę po zboczach. W związku z tym, że Góra Patrol jest dosyć stroma polecam zabrać wygodne buty.

Spotykamy się na pętli autobusowej Zalesie (50.839499, 20.538462) o godzinie 10:45 w niedzielę – 10 maja. Możecie tam dojechać autobusem linii 111 (z Żytniej odjazd o 10:13).

Wydarzenie na facebooku

spacer

Na zboczach góry znaleźć można kilka gatunków storczyków, ale również wiele innych ciekawych roślin. Wszelkie materiały dot. rozpoznawania roślin mile widziane, ale i my nie przyjdziemy z pustymi rękami.

Nowością na spacerze będzie coś co nas nie będzie wiele kosztować, a naturze może pomóc. Jeżeli możecie i chcecie to zabierzcie ze sobą worki na śmieci i spróbujemy zostawić las w trochę lepszym stanie niż go zastaliśmy.

O co chodzi w naszych spacerach?

Spacery Tym razem natura skupione będą na (jak się łatwo domyślić) naturze. Oparte będą w wielu przypadkach na wspólnych dojazdach bo miejsca, które planuję odwiedzić nie zawsze są dostępne środkami komunikacji publicznej.

Wróćmy jednak do natury. O jaką naturę chodzi? Otóż chodzi o naturę w czystej postaci. Podczas spacerów to ona będzie grała główną rolę. Spacery te będą idealne dla przyrodników, fotografów i dla wszystkich, którzy chcą chwilę odpocząć od miasta.

Autor zdjęcia do tekstu – Ivar Leidus