Kurozwęki – jedna z atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego od kilku lat słynie z wyjątkowej formy spacerowania. Po raz kolejny, w tym roku powstanie tam labirynt wykonany w polu kukurydzy (w poprzednich latach czasem były to konopie). Tegoroczny labirynt  z lotu ptaka przedstawia wizerunek Jana Pawła II i jest największym jego portretem na świecie.

Przejście całego labiryntu zajmuje kilkadziesiąt minut a jego powierzchnia wynosi blisko 40000 metrów kwadratowych.

kurozwęki labirynt
kurozwęki labirynt

Oprócz labiryntu w okolicy znajdziecie mnóstwo innych atrakcji. W samym zespole pałacowym można skorzystać z placu zabaw, „safari” z oglądaniem hodowli bizonów, mini zoo czy po prostu pospacerować wśród wiekowych platanów. Jest to jedyne miejsce w regionie gdzie można spróbować bizoniny.

W tym roku udało mi się zobaczyć labirynt w całej okazałości. Dzięki możliwości lotu lotnią na zdjęciach możecie oglądać pełną krasę labiryntu. Wśród wielu atrakcji terenu pałacowego jest również lądowisko dla motolotni. Wykorzystywane przy większych imprezach.

kurozwęki labirynt
kurozwęki labirynt

Labirynt ten co roku przybiera inny kształt. Znajdował się już na nim Koziołek Matołek, bizon, Fryderyk Chopin czy św. Jakub. W związku z  tegorocznymi uroczystościami kanonizacyjnymi tym razem został poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Uroczyste otwarcie labiryntu oraz poświęcenie kaplicy pałacowej nastąpi już dzisiaj. Na miejscu czeka wiele atrakcji, a wejście do labiryntu w promocyjnej cenie 4 i 6 zł.

Okolica pałacu także robi wrażenie.

kurozwęki labirynt
kurozwęki labirynt
kurozwęki labirynt