Dawno, dawno temu, a konkretnie rok temu w Centrum Geoedukacji na Wietrzni odbył się Dzień Trylobita. Brałem aktywny udział w tym wydarzeniu i moim zdaniem było ono swojego rodzaju sukcesem. W tym roku organizatorzy zmienili patrona tytularnego tego dnia i odbył się Dzień Tetrapoda. Odwiedziłem to odbywające się tuż przy budynku Centrum Geoedukacji wydarzenie.

Na zeszłorocznym dniu nie zabrakło atrakcji takich jak loty balonem, zjeżdżalnie i origami. W tym roku balonu co prawda nie było, ale organizatorzy zadbali o inne ciekawostki. Atrakcje były przeznaczone głównie dla młodszych uczestników. Wyjaśnia to fakt, że właśnie takich było najwięcej. Uczestnicy mogli zagrać w paleo-domino, ułożyć ogromne puzzle przestawiające morze dewońskie, ulepić ogromnego tetrapoda czy pozjeżdżać na zjeżdzalni. Na chętnych czekała ekspozycja Centrum Geoedukacji wraz z kapsułą 5D oraz konkursy geologiczne. Nowością, którą można było wyczuć tuż po wejściu do budynku były własnoręcznie wypiekane paleo-ciastka w kształcie teterapodów. Zapach świeżo pieczonego ciasta roznosił się po okolicy.

Centrum Geoedukacji jeśli nie wiecie to zlokalizowane jest tuż za rezerwatem Wietrznia przy ul. Daleszyckiej. Powstało całkiem niedawno bo w 2012 roku. Na miejscu możemy „przenieść się w czasie” zwiedzając ekspozycję lub poprzez kapsułę 5D. Będąc w Centrum jesteśmy kilkadziesiąt metrów od rezerwatu Wietrznia, gdzie możemy przekonać się na żywo o zjawiskach, które poznaliśmy w Centrum. Miejsce to jednak nie tylko geologia. Często odbywają się tam wydarzenia towarzyszące takie jak wystawy zdjęć, prelekcje podróżnicze i warsztaty.

Bardzo mnie cieszy, że taka impreza skupia tyle osób. Pomimo nie do końca wygodnej transportowo lokalizacji na każdym stoisku dzieci z rodzicami brali udział w przygotowanych atrakcjach. Centrum Geoedukacji przygotowało sporo atrakcji i nagród dla najaktywniejszych uczestników. Jak tylko nasza córka trochę urośnie będzie to pierwsze miejsce gdzie będziemy ją zabierać. Ciekawe czyj dzień odbędzie się za rok?

Centrum Geoedukacji Centrum Geoedukacji Centrum Geoedukacji Centrum Geoedukacji Centrum Geoedukacji Centrum Geoedukacji Centrum Geoedukacji