Lubicie odwiedzać ZOO? Napiszę Wam o ciekawym i zlokalizowanym w Pradze. Nie chodzi o tą warszawską (chociaż to ZOO też odwiedziłem) tylko o stolicę Czech. Będą w Pradze pierwszy raz odwiedzałem klasyki. Będąc kolejne starałem się wyszukać miejsca mniej znane. Tak właśnie trafiłem na praskie ZOO.

Możemy długo dyskutować czy takie miejsca istnieją słusznie, a zwierzęta są tam męczone lub nie. Moim zdaniem, jeżeli ZOO spełnia swoją rolę edukacyjną i dba o zwierzęta to może mieć rację bytu.

Lokalizacja

Praskie ZOO znajduje się poza centrum, ale łatwo do niego dojechać. Nie spodziewałem się rewelacji, ale pomimo padającego deszczu kilka rzeczy pozytywnie mnie zaskoczyło. Jeszcze przed przybyciem widywałem na ulicach autobusy zapraszające do odwiedzenia ogrodu zoologicznego. Pierwszą ciekawostką przy wejściu był licznik odwiedzających a tuż obok niego model mrówki powiększony do rozmiarów człowieka.

Zwiedzanie

Na trasie zwiedzania co jakiś czas zdarzały się pawilony tematyczne. Często spotykałem tam zwierzęta, których nigdy wcześniej nie widziałem, albo nawet nie wiedziałem o ich istnieniu. Ciekawe jest też samo położenie ogrodu. Odwiedzając do czeka nas sporo wchodzenia alejkami pod górę i z góry. Polecam przejażdżkę kolejką krzesełkową i ścieżkę geologiczną wykorzystującą naturalne odsłonięcia.Z najwyższego punktu ZOO widać bardzo ładną panoramę na miasto.

Jeżeli chodzi o zwierzęta to polecam odwiedzenie goryli. Wśród innych lokalizacji wyróżnia się też wybieg niedźwiedzi brunatnych i pingwinów. Ściana oddzielająca nas od zwierząt jest szklana i dzięki temu widzimy nie tylko to co jest na lądzie, ale i zwierzęta pod wodą. Na zakończenie warto odwiedzić także miejsce, gdzie mieszkają lemury. Nie są one w klatkach lecz chodzą sobie wokół nas.

Jeżeli byliście już w Pradze, a planujecie kolejny wyjazd to warto odejść trochę od klasyków tego miasta. Polecam zwiedzanie go od trochę innej strony. Możecie pójść w kierunku Pragi industrialnej, o której wpis znajduje się tutaj lub odwiedzić np. ZOO, które jest bardzo dobrym miejscem na spędzenie połowy dnia 🙂

praskie zoo
praskie zoo
praskie zoo
praskie zoo
praskie zoo
praskie zoo