Kogo bym nie spytał to Berlin kojarzył mu się głównie z Curry Wurstem. Są stoiska, mobilni sprzedawcy, a nawet jego muzeum. Postanowiłem jednak uparcie znaleźć inne ciekawe miejsce w Berlinie związane z czymś, co lubię, czyli jedzeniem.

Tak właśnie trafiłem na informację dotyczącą Ritter Sport. Czekoladę lubię bardzo, a ilość opcji smakowych jest dla mnie jeszcze większą zachętą. Tym bardziej ucieszyła mnie informacja na temat znajdującego się w Berlinie flagowego sklepu Ritter Sport.

Możemy w nim zrobić swoją czekoladę, obejrzeć ekspozycję, zaopatrzyć się we wszystkie możliwe smaki, jakie firma produkuje oraz, co ciekawe, kupić czekolady sezonowe, nie dostępne w ogólnej sprzedaży.

Czekolady sezonowe, o których wspominałem charakteryzują się tym, że mają opakowania uniwersalne – takie same dla wszystkich, a różnią się tylko naklejką. Podczas naszej wizyty dostępna była Straciatella, Porzeczkowy Strudel i jeszcze jedna, której nazwy nie pamiętam, bo niestety właśnie się skończyła, jak przyszliśmy.

Czekolady dostępne w sklepie były w normalnych cenach (ok. 1 euro). Były oczywiście i droższe, ale za wspomnianą cenę można było wejść w posiadanie porządnej dawki energii.

W sprzedaży oprócz wielu rodzajów czekolad znajdowało się mnóstwo gadżetów Ritter Sport. Były ręczniki, koszulki,kolczyki, zeszyty, misie i wiele innych. Wśród czekolad znalazłem także takie, których wcześniej nie znałem np. z nachosami, płatkami kukurydzianymi, rodzynkami z rumem czy z solonymi migdałami. Jak łatwo się domyślić wszystkie trafiły do mojego koszyka.

W pierwszej części sklepu klienci mają możliwość zamówienia autorskiej czekolady. Do wyboru mamy białą i mleczną bazę, a następnie wybieramy spośród dużej ilość składników. Wśród nich znajdują się te klasyczne (orzechy, rodzynki), ale i te mniej dostępne, takie jak pieprz, czy truskawki liofilizowane. Jako, że w mojej torbie było już 8 czekolad tym razem zrezygnowałem z robienia swojej tabliczki i udałem się na dalsze zwiedzanie.

Sklep Ritter Sport Colorful Choco World znajduje się przy Französische Straße 24. Jest to stosunkowo blisko Alexander Platz i Bundestagu, wiec warto do niego zajrzeć i zaopatrzyć się na drogę, zwłaszcza w pozycje sezonowe.

Ritter Sport
Ritter Sport
Ritter Sport
Ritter Sport
Ritter Sport
Ritter Sport
Ritter Sport
Ritter Sport
Ritter Sport
Ritter Sport
Ritter Sport
Ritter Sport
Ritter Sport
Ritter Sport
Ritter Sport
Ritter Sport