Udostępnij
Nowy rok zaczynamy od razu od spaceru. Tym razem podczas naszej wędrówki poruszymy tematykę związaną z dalszą (geologiczną) i bliższą przeszłością. Spotykamy się już 3 stycznia. Tradycyjnie postaram się w niecodzienny sposób pokazać Wam historię naszego miasta.
Gdzie znajdował się dom wybitnego geologa Jana Czarnockiego? Jakie minerały można znaleźć na „Psich Górkach”? W którym domu mieszkał na stancji Stefan Żeromski? Kim był Władysław Huet, którego willa znajduje się na roku ul. Prostej i Słowackiego? Gdzie znajdował się prywatny dom modlitwy Herszla Zagajskiego? Gdzie znajdowały się hale targowe zbudowane w 1873 roku?
Na te i inne pytania tradycyjnie odpowiemy podczas naszego spaceru. Na trasie znajduje się m.in. rezerwat Wietrznia, Stanowisko dokumentacyjne Góra Słoneczna, dom, w którym mieszkał Stefan Żeromski, tzw. Dzielnica Gubernialna oraz dawny bazar – Plac Wolności.
Spotykamy się w niedzielę – 3 stycznia o godzinie 10 przy zachodnim wejściu do rezerwatu Wietrznia.
Cała trasa mierzy około 3 kilometrów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a podczas spaceru na pewno nie zabraknie atrakcji.
Cudze chwalicie a Kielc nie znacie. To hasło wyjaśnia w prosty sposób ideę spacerów. Wielu Kielczan nie ma czasu ani możliwości poznania naszego miasta. Wielu przyjezdnych, których Kielce urzekły również będzie miało możliwość je poznać. Spacery są możliwością do poznania najciekawszych miejsc w Kielcach i integrację uczestników między sobą. Oprócz ciekawych informacji związanych z historią obiektów podczas spaceru przewidujemy także prezentacje archiwalnych zdjęć i zagadki. Spacery odbywają się cyklicznie i każdy może zauroczyć się Kielcami. Udział w spacerach jest darmowy a każdy uczestnik mile widziany. Dla spacerowiczów angielskojęzycznych również poświęcimy czas i „zarazimy” Kielcami. Pomysłodawcą i organizatorem spacerów jestem ja czyli Jakub Juszyński prowadzący tego bloga.