Zastanawialiście się kiedyś czy są jakieś darmowe atrakcje w Kielcach? Czasem to cena biletów do różnych ciekawych miejsc stanowi barierę przed pierwszą wizytą. Rzućcie oko na listę i wybierzcie się do tych miejsc za darmo!

Oczywiście miejsc na darmowy spacer jest w Kielcach wiele. Warto na pewno spojrzeć na listę kieleckich rezerwatów, którą możecie znaleźć tutaj.

Do odwiedzenia macie też sporo ciekawych kościołów (Katedra, Karczówka, św. Wojciecha) czy też spacer po parku miejskim.

Muzeum Narodowe – Pałac Biskupów

Muzeum znajduje się na wzgórzu zamkowym. Mieści się w barokowym Pałacu Biskupów Krakowskich, a na ekspozycji możecie obejrzeć oryginalne wnętrza budowli wraz z wyposażeniem oraz galerię malarstwa polskiego.

Darmowy wstęp na ekspozycje stałe – Sobota

Muzeum Narodowe – Muzeum Stefana Żeromskiego

Muzeum znajduje się przy ul. Jana Pawła II w budynku dawnego gimnazjum, do którego uczęszczał pisarz. Nie jest to duża placówka, ale jeżeli interesujecie się tematem to zajrzyjcie.

Darmowy wstęp – Niedziela

Muzeum Narodowe – Muzeum Dialogu Kultur

Muzeum znajduje się na Rynku. Porusza ono tematykę kulturową, ale nie tylko. Wśród wystaw stałych jedna poświęcona jest pradziejom Ponidzia i Wiślicy . Warto też zwrócić uwagę na tą poświęconą historii motoryzacji w miniaturze (polecam wszystkim fanom resoraków).

Darmowy wstęp – Niedziela

Muzeum Historii Kielc

Muzeum znajduje się przy ul. Leonarda i pokazuje historię Kielc w pigułce -od czasów bardzo dawnych do obecnych. Na wystawie motory SHL, pralki franie i spora dawka wiedzy o Kielcach.

Darmowy wstęp – Sobota

Geopark Kielce – Centrum Geoedukacji

Jeżeli jeszcze nie znacie tego miejsca to odwiedźcie koniecznie. Rewelacyjna wystawa o przeszłości geologicznej ziemii! Więcej o niej mozecie przeczytać w tekście.

Wstęp wolny – wymagana rezerwacja

Muzeum Samochodu Papieskiego JP2

Nie byłem jeszcze w tej placówce, ale znajduje się przy ul. Cmentarnej 5a.

Wstęp wolny

Dworek Laszczyków

Jest to miejsce w Kielcach, w którym mieści się dyrekcja Muzeum Wsi Kieleckiej. Znajdują się tam rożnorodne ekspozycje tematyczne zwiazane z wsią.

Darmowy wstęp – Sobota

Ogród Włoski

Ten znajdujący się przy Pałacu Biskupów Krakowskich obiekt jest wart Waszych odwiedzin. Ciekawe rośliny i interesujący widok na miasto z pałacowych schodów czeka tu na Was.

Wstęp wolny

Wieża klasztoru na Karczówce

Klasztor znajdujący się na górze Karczówka sam w sobie jest bardzo ciekawym miejscem. Z wieży klasztornej rozpościera się niezła panorama na okolicę. Warto jednak wiedzieć, że wejście na nią nie jest proste.

Wstęp wolny – najlepiej się umówić

Spacery z tymrazem.pl 🙂

Jeżeli macie ochotę poznać Kielce to zapraszam na spacery. Organizowane są mniej więcej raz w miesiącu. Możecie wrzucić do świnki skarbonki tyle ile uważacie, że spacer był dla Was wart! 🙂

Informacje o spacerach znajdziecie tutaj.

Jeżeli znacie inne darmowe atrakcje w Kielcach to koniecznie podeślijcie lub wpiszcie w komentarzach! 🙂