Podczas naszych spacerów odwiedziliśmy już różne części naszego miasta. Spotykaliśmy się o 10 w niedziele i wyruszaliśmy poznawać Kielce. Tym razem odwiedzimy miejsca, które być może znacie, ale w nieco innych okolicznościach. Kolejny spacer rozpoczynamy o zachodzie słońca.

W poniedziałki większość z nas wybiera się do pracy więc wyjątkowo spacer odbędzie się w sobotę. W niedzielę będziecie mogli odespać :). Spotykamy się 1 sierpnia 2015 o zachodzie słońca czyli 20:28 na parkingu przed kościołem św. Wojciecha w Kielcach, w miejscu gdzie zaczęła się historia naszego miasta.

Kielce po zmroku prezentują swoje inne oblicze. Moim zdaniem, nabierają jeszcze więcej uroku. Zarówno Rynek, Sienkiewicza jak i Park czy Kadzielnia robią jeszcze większe wrażenie.

W planie mamy odwiedziny na Rynku, Wzgórzu Zamkowym, Parku, ul. Sienkiewicza i Kadzielni. Po drodze sporo ciekawostek, ale przede wszystkim możliwość zobaczenia Kielc w wydaniu nocnym.

Wydarzenie na facebooku

Spotykamy się tutaj:

spacer

Cudze chwalicie a Kielc nie znacie. To hasło wyjaśnia w prosty sposób ideę spacerów. Wielu Kielczan nie ma czasu ani możliwości poznania naszego miasta. Wielu przyjezdnych, których Kielce urzekły również będzie miało możliwość je poznać. Spacery  są możliwością do poznania najciekawszych miejsc w Kielcach i integrację uczestników między sobą. Oprócz ciekawych informacji związanych z historią obiektów podczas spaceru przewidujemy także prezentacje archiwalnych zdjęć i zagadki. Spacery odbywają się cyklicznie i każdy może zauroczyć się Kielcami. Udział w spacerach jest darmowy a każdy uczestnik mile widziany. Dla spacerowiczów angielskojęzycznych również poświęcimy czas i „zarazimy” Kielcami. Pomysłodawcą i organizatorem spacerów jestem ja czyli Jakub Juszyński prowadzący tego bloga.

DSC_2811