Dawno nigdzie nie wyjeżdżaliśmy. Przyszedł czas na kolejny spacer za miasto, na którym poznamy ciekawe miejsce. Tym razem będzie ich nawet kilka. Wybór padł na Bodzentyn – miejsce z bogatą historią i ciekawymi zabytkami.

Co wspólnego z Bodzentynem ma Gustaw Herling Grudziński? Kim był Bodzanta? Co znajduje się w zagrodzie Czernikiewiczów? Na te i inne pytania odpowiemy podczas kolejnego spaceru „Tym razem za miasto”.

Poznawać będziemy Bodzentyn i jego historię oraz interesujące obiekty. Spotykamy się 28 VI 2015 o godzinie 10 przy ruinach Pałacu (lub jak kto woli zamku) w Bodzentynie.

mapka

W planie mamy elementy pałacowe, kościelne, żydowskie, etnograficzne i krajobrazowe :). Spacer potrwa około 2-3 godzin. Jego długość to około 4 km.

Do Bodzentyna kursują busy i autobusy. Jeżeli jednak nie macie czym dojechać śledźcie stronę wydarzenia na facebooku, gdzie często spacerowicze oferują wolne miejsca w swoich samochodach.

Cudze chwalicie a Kielc nie znacie. To hasło wyjaśnia w prosty sposób ideę spacerów. Wielu Kielczan nie ma czasu ani możliwości poznania naszego miasta. Wielu przyjezdnych, których Kielce i region urzekły również będzie miało możliwość je poznać. Spacery są możliwością do poznania ciekawych miejsc i integrację uczestników między sobą. Oprócz ciekawych informacji związanych z historią obiektów podczas spaceru przewidujemy także prezentacje archiwalnych zdjęć i zagadki. Spacery odbywają się cyklicznie i każdy może zauroczyć regionem. Udział w spacerach jest darmowy a każdy uczestnik mile widziany. Dla spacerowiczów angielskojęzycznych również poświęcimy czas i „zarazimy” Kielcami i regionem. Pomysłodawcą i organizatorem spacerów jestem ja czyli Jakub Juszyński prowadzący tego bloga.

PB291527