(Ritter) Sport to zdrowie

Kogo bym nie spytał to Berlin kojarzył mu się głównie z Curry Wurstem. Są stoiska, mobilni sprzedawcy, a nawet jego muzeum. Postanowiłem jednak uparcie znaleźć inne ciekawe miejsce w Berlinie związane z czymś, co lubię, czyli jedzeniem.

Tak właśnie trafiłem na informację dotyczącą Ritter Sport. Czekoladę lubię bardzo, a ilość opcji smakowych jest dla mnie jeszcze większą zachętą. Tym bardziej ucieszyła mnie informacja na temat znajdującego się w Berlinie flagowego sklepu Ritter Sport.

Możemy w nim zrobić swoją czekoladę, obejrzeć ekspozycję, zaopatrzyć się we wszystkie możliwe smaki, jakie firma produkuje oraz, co ciekawe, kupić czekolady sezonowe, nie dostępne w ogólnej sprzedaży.

Czekolady sezonowe, o których wspominałem charakteryzują się tym, że mają opakowania uniwersalne – takie same dla wszystkich, a różnią się tylko naklejką. Podczas naszej wizyty dostępna była Straciatella, Porzeczkowy Strudel i jeszcze jedna, której nazwy nie pamiętam, bo niestety właśnie się skończyła, jak przyszliśmy.

Czekolady dostępne w sklepie były w normalnych cenach (ok. 1 euro). Były oczywiście i droższe, ale za wspomnianą cenę można było wejść w posiadanie porządnej dawki energii.

W sprzedaży oprócz wielu rodzajów czekolad znajdowało się mnóstwo gadżetów Ritter Sport. Były ręczniki, koszulki,kolczyki, zeszyty, misie i wiele innych. Wśród czekolad znalazłem także takie, których wcześniej nie znałem np. z nachosami, płatkami kukurydzianymi, rodzynkami z rumem czy z solonymi migdałami. Jak łatwo się domyślić wszystkie trafiły do mojego koszyka.

W pierwszej części sklepu klienci mają możliwość zamówienia autorskiej czekolady. Do wyboru mamy białą i mleczną bazę, a następnie wybieramy spośród dużej ilość składników. Wśród nich znajdują się te klasyczne (orzechy, rodzynki), ale i te mniej dostępne, takie jak pieprz, czy truskawki liofilizowane. Jako, że w mojej torbie było już 8 czekolad tym razem zrezygnowałem z robienia swojej tabliczki i udałem się na dalsze zwiedzanie.

Sklep Ritter Sport Colorful Choco World znajduje się przy Französische Straße 24. Jest to stosunkowo blisko Alexander Platz i Bundestagu, wiec warto do niego zajrzeć i zaopatrzyć się na drogę, zwłaszcza w pozycje sezonowe.

DSC_2613 DSC_2616 DSC_2618 DSC_2619 DSC_2623 DSC_2624 DSC_2625 DSC_2629 DSC_2630 DSC_2633 DSC_2634 DSC_2635 DSC_2647 DSC_2648 DSC_2649 DSC_2651