Skoro tu zaglądacie, to jest szansa, że szukacie podróżniczych inspiracji! Ja także czasem poszukuję ciekawych miejsc, ale głównym powodem, dlaczego zaglądam na inne strony, są ludzie, którzy je prowadzą i ich przygody! Blogi podróżnicze bywają różne, ale wybrałem kilka, które lubię i chcę Wam polecić!

Nie ważne czy zwiedzasz swoje miasto, region, kraj czy świat – najważniejsze jest to, żeby się tym dzielić i inspirować innych! Tak się ciekawie złożyło, że nasza najnowsza polska noblistka podczas swojego wykładu powiedziała „(…) opowiadanie o świecie ma „olbrzymie znaczenie”, a nieopowiedziane historie pozwalają „umierać” faktom (…)” więc do dzieła!

Busem przez Świat

Są w internecie różni twórcy. Są tacy, którym popularność nieco zaszkodziła, ale są też tacy, jak Busem przez Świat, czyli Ola i Karol, którzy zarażają swoją pasją innych, nie tracąc wcale na swojej naturalności i normalności! Nie jest łatwą sztuką opowiadać tak, żeby inni słuchali z zaciekawieniem, a im się to udaje od lat. Piękne zdjęcia, rewelacyjne technicznie i merytorycznie filmy i ciekawe treści to coś, co ich charakteryzuje. Co ciekawe na żywo są w 100% tacy jak w swoich kanałach – uśmiechnięci, otwarci i przyjacielscy – nie tylko umieją mówić, ale też słuchać!

Jeżeli rozważacie rozpoczęcie przygody z podróżowaniem busem, poszukujecie ciekawostek o Ameryce, albo ciekawią Was odkryte przez nich regiony Polski, to koniecznie do nich zajrzyjcie!

Strona

Blogi podróżnicze - Busem przez Świat

Czas na Wywczas

Spotkaliśmy się przy okazji organizowanego w Kielcach Blogotoku i jakoś tak nasza znajomość trwa nadal! Ania i Artur to para, która odkrywa razem świat, robiąc przy tym bardzo klimatyczne zdjęcia! Ich pierwszym, dużym projektem była wyprawa przez połowę świata, podczas której relacjonowali swoje przygody m.in. z Mongolii, Japonii czy Nowej Zelandii.

Sympatyczni i otwarci na świat, czyli tacy, jacy powinni być podróżnicy! 🙂

Strona

Blogi podróżnicze - Czas na Wywczas

Wszędobylscy

Odkryłem ich dopiero po wspólnym wyjeździe do Brandenburgii. Bardzo sympatyczna para (Ania i Adrian), która uzupełnia się wzajemnie. W podróżniczym zestawie występują w trójkę (z córką), ale z nią się jeszcze nie poznałem. Poczucie humoru i fajne podejście do świata i podróżowania to coś, co przekłada na dobre teksty i zdjęcia.

Strona

Blogi podróżnicze - Wszędobylscy

Road Trip Bus

Strona przez lata ewoluowała i dziś porusza różnorodną tematykę, mniej lub bardziej skupioną wokół podróży. Wojtek i Kasia, podróżują swoim busem, ale nie tylko. Dobrze się pozycjonują w wyszukiwarce więc i tam często traficie na ich teksty z różnych miejsc. Całkiem sporą część zajmuje u nich kuchnia, wiec przepisów również kilka znajdziecie. Na koniec jeszcze jedna ważna kwestia – są ze świętokrzyskiego! 🙂

Strona

Blogi podróżnicze - Road Trip Bus

Skomplikowane.pl

Filip i Klaudyna opisują swoje podróże głównie po Polsce. Opisują miejsca, które przez wielu są pomijane. Znajdziecie u nich dużo tekstów dotyczących Mazowsza (gdzie mieszkają), ale i sąsiadujących regionów. Jeżeli podróżujecie z dziećmi, to również jest to miejsce, gdzie warto zajrzeć po podpowiedź.

Strona

Blogi podróżnicze - Skomplikowane

W poszukiwaniu

Ewelinę, prowadzącą tego bloga poznałem podczas kilku wyjazdów prasowych. Macie czasem tak, że z ludźmi, których ledwo poznaliście, dogadujecie się od razu? Tak było w naszym przypadku 🙂 Ewelina pisze o różnych rzeczach, ale często porusza na blogu tematykę związaną z faktem, że żyła w kilku krajach. Pochodzi z opolskiego i historie miejsc z tego regionu również u niej znajdziecie!

Strona

Blogi podróżnicze - W poszukiwaniu

Czechy po polsku

Przyszedł też czas na stronę, której autora nie znam (jedyna w zestawieniu). Porusza jednak tematykę, którą lubię i która jest mi bliska, czyli Czechy! Ciekawe miejsca, fajne przepisy, „czeskie” podejście do życia. Jeżeli Czechy Was kręcą i chcecie o nich poczytać w oryginalnej, nieturystycznej postaci to zajrzyjcie koniecznie!

StronaBlogi podróżnicze - Czechy po PolskuGłodny Świata

Pomimo tego, że dużą część u Filipa zajmują kraje azjatyckie, w których jeszcze nie byłem, to podejście do tematu podróżowania i gotowanie to elementy, które nas łączą. Poznaliśmy się w internecie, a podczas spotkań na żywo rozmowy były naturalne i przyjemne. Jeżeli cierpicie na wielką potrzebę wyjazdów w egzotycznych kierunkach, to do Filipa nie wchodźcie, bo nie będziecie mogli się powstrzymać 😉

Autor bloga pochodzi z Podlasia i ten region na blogu również często się pojawia!

Strona

Blogi podróżnicze - Głodny Świata

To tylko wierzchołek góry lodowej podróżniczej blogosfery! Mam jeszcze kilka blogów na które zaglądam i pewnie też się tu kiedyś pojawią! Nie są to blogi największe, ale takie, na które ja zaglądam często!