Tradycyjnie od pomysłu przeszedłem do realizacji. Dzisiaj odbyła się I w Kielcach wymiana sadzonek. Pomimo padającego przelotnie deszczu i mało sprzyjającej pogody uczestnicy i sadzonki dopisały.

Rozpoczęliśmy o 11 w Ogrodzie Pałacyku Zielińskiego. Deszcz lekko kapał z nieba co nie nastrajało pozytywnie jeżeli chodzi o frekwencję. Jak zawsze jednak stanęliście na wysokości zadania i zdecydowanie było w czym wybierać. Uczestnicy przybyli wyposażeni w sporą dawkę sadzonek i innych dóbr wymiennych.

Wśród roślin panowała ogromna różnorodność. Oprócz klasycznych u nas pomidorów, szczypiorku czy słoneczników pojawiły się również zioła. Oprócz nich uczestnicy mogli się zaopatrzyć w rośliny egzotyczne. Były kaktusy, figa, a nawet bawełna. Dla wszystkich lubujących się w ogrodowych klimatach na wymianie pojawiły się modrzewie oraz różnorodne rośliny przeznaczone do uprawy w gruncie (konwalie, rozchodniki, lilie i inne).

Tak jak było zaplanowane oprócz roślin pojawiły się inne produkty wymienne. Wśród nich żurek, jajka, jabłka czy ozdoby. Krótko mówiąc (pisząc) nikt nie wyszedł z pustymi rękami 🙂 Z powodu zimna i 100% wymiany sadzonek skończyła się ona chwilę krócej.

Ja wydałem wszystkie ze swoich sadzonek. Przyniosłem oczywiście do domu też sporo. Moja działka wzbogaci się o konwalie, jarmuż, miętę, modrzew,  rośliny „skalniakowe” i wiele innych. Dom natomiast ucieszy bawełna, drzewko szczęścia i kilku towarzyszy 🙂 Przede mną przesadzanie i oznaczanie roślin, żeby się nie pomylić 🙂

Z uwagi na lepszą temperaturę i Wasze liczne prośby zdecydowaliśmy się w maju zorganizować kolejną edycję, abyście mogli w bieżącym sezonie jeszcze coś ciekawego wyhodować. Kolejna wymiana sadzonek przed nami!

I wymiana sadzonek
I wymiana sadzonek
I wymiana sadzonek
I wymiana sadzonek
I wymiana sadzonek
I wymiana sadzonek
I wymiana sadzonek