Często mnie pytacie, gdzie w Kielcach można iść na smaczny, ale niecodzienny obiad. Do grona takich miejsc dołączył właśnie nowy lokal. Koronne Smaki przy ul. Polnej w Kielcach zaczynają swoją działalność. Na kolacji degustacyjnej mieliśmy okazję sprawdzić możliwości ich kuchni.

Na wstępie warto napisać, czym jest kolacja degustacyjna. W Kielcach jeszcze mało popularna forma promocji swoich dań, ale na szczęście zaczyna się pojawiać. Zasada jest prosta – porcje są mniejsze, abyśmy mogli spróbować większej ilości dań. Na zdjęciach są właśnie porcje degustacyjne.

Wróćmy do lokalu. Wcześniej w tym miejscu znajdował się Zaraz Wracam Pub. Może niezachwycający stylem, ale można było tu napić się piwa, czy zjeść kiełbaskę. Właściciele Koronnych Smaków zrobili duży remont i wnętrze jest jasne, stonowane, a dodatki podkreślają jego charakter. Do dyspozycji będzie parter (na oko 30-40 miejsc), poddasze na prywatne wydarzenia (15-20 osób) oraz (budowana jeszcze) altana. Przy lokalu znajduje się kilka miejsc parkingowych, ale tuż obok znajduje się parking przy ul. Warszawskiej… no i cała Galeria Korona.

Menu degustacyjne składało się z pięciu pozycji:

  • Gęś/Consome
  • Zielony Groszek/Ser Kozi
  • Rostbef/Gryka/Kalafior
  • Kaczka/Buraki/Czekolada
  • Piernik/Truskawka/Rabarbar

Pozycją pierwszą okazało się Consome (bardzo klarowny bulion) z roladkami z gęsi zawiniętymi w ciasto. Danie smaczne i na początek kolacji w sam raz. Następnym daniem był krem z zielonego groszku z kozim serem oraz pędami groszku. Delikatnie słodka zupa, której smak przełamywał lekko słony ser kozi – wiosna na talerzu. Kolejnym daniem był Rostbef na pure kalafiorowym podany z prażoną gryką, sosem i storczykiem. Smaki grały ze sobą dobrze, a storczyk wyglądał i smakował również ciekawie. Następnie na stole pojawiła się kaczka z sosem czekoladowym, buraczkami, czerwonym żelem i pudrem z kaczą skórą. Kolejne ciekawe połączenie. Kaczka różowa, buraczki smaczne, a puder zaskakujący. Na końcu pojawił się deser. Lody piernikowe i truskawkowe z pianką rabarbarową na ziemi z czekolady i orzechów – rewelacja.

Jeżeli ciekawi Was kuchnia nowoczesna, szukacie inspiracji i chcecie poznać nowe odsłony znanych Wam dań, to odwiedźcie Koronne Smaki. Według właścicieli w lokalu każdy ma się czuć dobrze. Możecie napić się kawy, zjeść ciasto lub skusić się na obiad. Na pewno odwiedzę lokal już po otwarciu, aby przyjrzeć się pełnej ofercie, która swoją drogą ma się regularnie zmieniać dostosowując do dostępności świeżych produktów sezonowych.

DSC_1711-01 DSC_1720-01DSC_1727-01DSC_1717-01

DSC_1763-02