Część z Was pewnie wie, a pozostali się właśnie dowiedzą, że w Kielcach powstaje Ogród Botaniczny. Jak to z ogrodami bywa nic nie chce wyrosnąć w ciągu tygodnia więc proces powstawania jednostki jest długi, ale efekty już widać.

Ogród jest jeszcze zamknięty dla zwiedzających ponieważ trwają tam prace budowlane. Aby uspokoić Waszą ciekawość mam dla Was kilka zdjęć z tego miejsca.

Kielecki Ogród Botaniczny zlokalizowany jest na wschodnim zboczu góry Karczówki. Jego teren jest grodzony i cały czas są prowadzone tam roboty budowlane. Na terenie ogrodu powstał już niewielki budynek edukacyjny.

Sam ogród podzielony będzie na wiele stref, w których prezentowana będzie inna roślinność. Duża część poświęcona będzie rodzimej przyrodzie świętokrzyskiej, ale ogromne wrażenie robi także alpinarium. Będzie w nim zgromadzona roślinność charakterystyczna dla gór Polski.

Na terenie ogrodu znajduje się już sporo ścieżek i małej architektury. Brakuje jeszcze sporo, ale warto pamiętać, że jest to nadal plac budowy. Patrząc na plan, oczami wyobraźni możemy zobaczyć oczka wodne i inne elementy, które dopełnią całość.

W ogrodzie rosną już drzewa i kwiaty, ale cały czas przybywa nowych. Mam też swój udział w powstawaniu ogrodu. Dwa drzewa (buki) zasadziliśmy całą rodziną, a o ich sadzeniu poczytacie tutaj.

W dalszej przyszłości zagospodarowana zostanie druga strona ulicy Karczówkowskiej. Mają tam powstać budynki edukacyjne, badawcze, szklarnie i przede wszystkim Palmiarnia.

Ja nie mogę doczekać się otwarcia i tu pojawia się pytanie kiedy ono nastąpi. Na to pytanie odpowiedź zależna jest od wielu czynników, a zwłaszcza dostępności środków. Nieoficjalnie pojawia się informacja o 2018 roku.

DSC_1623-01
DSC_1624-01
DSC_1627-01
DSC_1629-01
DSC_1630-01
DSC_1631-01
DSC_1632-01
DSC_1633-01