Wśród wielu lokali aspirujących do włoskiej kuchni są w Kielcach też takie, które prowadzą Włosi i smaki w nich serwowane są prawdziwe i dobre. Wśród tych miejsc znajduje się także Del Favero – niewielki lokal przy Placu Moniuszki.

Lokalizacja

Del Favero zlokalizowane jest przy Placu Moniuszki 5B (to ten obok Kieleckiego Centrum Kultury). Lokal znajduje się blisko skrzyżowania ulicy Winnickiej z Zagórską.

Lokal

W środku znajduje się około 10-12 miejsc siedzących, ale można zamówić także dania na wynos. Oprócz dań na ciepło w lokalu możecie także zakupić włoskie delikatesy – wędliny, sery, przetwory czy słodycze. Nie ma tam za dużo miejsca, ale da się trafić na wolny stolik.

Co w menu?

Menu składa się zasadniczo z trzech działów. Oprócz nich dostępne są obiady i zupy dnia, które potrafią zaskoczyć. Dział z pizzą składa się z 12 pozycji. Od klasycznej Margherity Napoletany (18 zł) do pizzy z pancetą czy też szynką prosciutto crudo i rukolą (28 i 29 zł).

Najmniejszy dział stanowią sałatki. Dostępne są trzy rodzaje – Insalata di Tacchino, di Tonno i Porcello Tonnato. Pierwsza propozycja jest z wędzonym indykiem, druga z tuńczykiem, a trzecia z duszonym schabem i sosem tuńczykowym.  Osobny dział stanowią także „kanapki”. Jest ich 11 z czego dziesięc kosztuje po 17 zł a jedna 18 zł.

Oprócz tych dań dostępne są także desery i makarony.

Co zjedliśmy?

  • Pizza 4 formaggi (sos pomidorowy, mozzarella, gorgonzola, taleggio, parmezan) – 27 zł
  • Panuozzo Caprino (ser kozi, bakłażan, suszone pomidory, orzeszki pini, miód, karczochy) – 17 zł
  • Insalata di Tonno (tuńczyk, sałata, gotowane i pieczone warzywa, jajko, sos koktajlowy) – 18 złd

Zacznę od kanapki, bo moim zdaniem jest to najlepsza rzecz, po jaką warto przyjść do Del Favero. Świeża, pieczona na miejscu „bułka” smaczne dodatki w dużej ilości i połączenia smakowe, których polska kuchnia nie zna. W mojej kanapce Caprino wszystko ze sobą grało, smaki się przenikały tworząc bardzo dobrą całość. Zjadłbym jeszcze nie raz!

Jeżeli chodzi o sałatkę to miałem ochotę na inną (schab z sosem tuńczykowym), ale akurat nie było. Wersja z tuńczykiem, którą wybrałem również byłą smaczna. W skład mojej wchodziła rukola, tuńczyk, cebulka, jajko, kapary, suszone pomidory, pieczona papryka, bakłażan, oliwki, pomidory, grzanki i sos. Spora porcja i dobre składniki – całość oceniam dobrze.

Na koniec o pizzy, tym razem ja nie jadłem pizzy, ale z opinii mojej towarzyszki była ona bardzo smaczna. Podczas mojej wcześniejszej wizyty w tym miejscu pizze jadłem i trafiła ona u mnie do grupy najlepszych w Kielcach więc raczej się to nie zmieniło!

Warto?

Zdecydowanie warto! Dobrej jakości produkty i ciekawe połączenia smakowe sprawiają, że miejsce to jest warte odwiedzenia!

Del Favero Del Favero Del Favero