Od jakiegoś czasu docierały do mnie informacje o nowym miejscu na gastronomicznej mapie Kielce, umiejscowionym przy ul. Paderewskiego. Region ten nie obfituje w lokale więc z jeszcze większą ciekawością udałem się, żeby sprawdzić co oferuje Espero Grill.

Lokal znajduje się niedaleko Agrocentrum w miejscu gdzie kiedyś (chyba) znajdował się dentysta. Espero Grill szczyci się ogródkiem i tego rzeczywiście nie można nie zauważyć – jest spory i przyjemny. Na zewnątrz grzeją się grille i czekają na Wasze zamówienia.

Wystrój wnętrza nie do końca pasował mi do prostych i często podobnych do domowych dań z grilla. Bardziej przypominał miejsce na dobrą kawę czy jedną lub więcej kolejek. Usiedliśmy jednak wygodnie (tak fotele wygodne są;)) i zamówiliśmy.

Zdecydowaliśmy się na kiszkę ziemniaczaną (8 zł), pieczonego, faszerowanego kabaczka (15 zł), szaszłyk (10 zł), pieczone ziemniaki (4 zł) i kawę (8 zł).

Na dania czekaliśmy kilkanaście minut – musiały się zrobić. Plus, że robione są od podstaw i nie słychać w tle dźwięku mikrofalówki. Plus też za dodatki. Do wszystkiego chleb, sosy i ziołowe masło czosnkowe w plasterkach.

Kiszka ziemniaczana pomimo, że nie wygląda na zdjęciu apetycznie była smaczna. Jeżeli chodzi o kabaczka to była go połowa nafaszerowana ryżem, mięsem i warzywami. Były dobrze przyprawione, a sam kabaczek miękki. W sumie zacząłem rozmyślania od tego czym się różni kabaczek od cukinii. Potem przyszedł czas na szaszłyka, który mimo, że smaczny to jednak moim zdaniem mógłby być tańszy bo niestety tylko 3 (może 4) kawałeczki mięsa się w nim znajdują. Pieczone ziemniaczki w plasterkach również były smaczne, a z masłem czosnkowym robiły dobrą robotę.

Ogólnie kulinarnie lokal oceniam dobrze. Jedzenie było smaczne. Może w niektórych wypadkach zszedł bym lekko z ceny. Myślę, że z powodu bliskości od domu i ogródka, ale przede wszystkim smacznych dań jeszcze kiedyś zajrzę.

DSC_0004 DSC_0006 DSC_0009 DSC_0011-01 DSC_0014-01 DSC_0016