Warszawa często kojarzy ludziom z innych miast z drogimi i sztywnymi restauracjami. Nic bardziej mylnego a Hanoi Street jest tego doskonałym przykładem. Luźna atmosfera, pyszne jedzenie i uczciwe ceny sprawiają, że chce się tam wracać!

Lokalizacja

Hanoi Street znajduje się w Warszawie przy ul. Postępu 5. Zgodnie z ideą ma być to enklawa zlokalizowana w Mordorze. Na dawnych przemysłowych terenach znajduje się tam kompleks, w którym możecie spróbować smaków świata. Tym razem zdecydowaliśmy się na Hanoi Street, ale lokali jest tam więcej i na pewno jeszcze wrócimy do tego miejsca!

Zdecydowaliśmy się na:

  • zupa Tom Yum (14 zł)
  • Sajgonki (9 zł)
  • Bun Bo Nam Bo (17 zł)
  • Tom curry (18 zł)
  • Pad Thai z kurczakiem (20 zł)

Na początku trzeba napisać, że nie jest to restauracja. Hanoi Street jak sama nazwa wskazuje to lokal typu street foodowego. W ofercie znajdują się różne dania wiec każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Porcje są spore, ale o tym za chwilę. Do zamówienia mamy do dyspozycji pastę chili, sos sojowy i ryżową herbatę za darmo.

Zacznę od sajgonek. Zawierały mięso i warzywa, a ich rozmiar był całkiem spory. Do zestawu dostaliśmy także surówkę z kapusty z orzeszkami. Smaczne i sycące, osoby o małym apetycie bez problemu mogą uznać je jako danie główne.

Zupa Tom Yum z krewetkami była bardzo smaczna. Delikatna ostrość, kwaśność i słodycz czyli tak jak być powinno! Porcja porządna, ale w sumie wszystkie dania były w rozmiarach dużych – bardzo się najedliśmy. Curry z krewetkami było również smaczne i ostrzejsze niż zupa.

Jeżeli chodzi o Bun Bo Nam Bo to był to cienki makaron ryżowy z wołowiną, kiełkami, orzeszkami i świeżymi ziołami. Bardzo fajne danie pełne smaków i różnych konsystencji. Wołowina miękka i aromatyczna a całość po prostu dobra. Jeżeli chodzi o Pad Thai to był dla odmiany również bardzo dobry. Delikatna kwasowość tamaryndowca pasowała do reszty. Duże kawałki kurczaka i tofu wypełniały danie do końca.

Warto?

My odwiedziliśmy Hanoi Street w weekend więc nie było ogromnych kolejek, ale miejsce to jest popularne wśród moich znajomych. Atrakcyjne ceny (za całość dla 4 osób z napojami zapłaciliśmy 89 zł), duże porcje i bardzo fajne smaki sprawiają, że warto to miejsce odwiedzić. Sympatyczna obsługa i krótki czas oczekiwania tylko potęgują to odczucie!

Hanoi Street Hanoi Street Hanoi Street Hanoi StreetHanoi Street Hanoi Street Hanoi Street