Jak już wiecie, lubię książki kulinarne, które oprócz przepisów mają jeszcze coś. Niech to będą historie ludzi, regionów czy opisy technik i podstaw. Taka właśnie jest nowa książka wydawnictwa Jedność, która trafiła w moje ręce. Właściwie to jest to seria sześciu pozycji, których głównym tematem są słodycze.

Każda z książek kosztuje 24,99 zł i nadaje się „do użycia” zarówno w zestawie, jak i każda z osobna. Cały zestaw wygląda ciekawie i może być niezłym prezentem. Seria składa się z sześciu części:

  • Małe pyszności
  • Wykwintne desery
  • Czekoladowe słodkości
  • Odlotowe łakocie
  • Owocowe fantazje
  • Słodkie chwile

Od samych tytułów można zgłodnieć, od czytania zrezygnujecie z każdej diety. Każda z książek jest w grubej oprawie i ma około 100 stron. Mają one kształt kwadratu.

Ciekawą rzeczą w tym zestawie (podobnie jak w kilku poprzednich pozycjach Jedności, które miałem okazję zrecenzować) jest to, że w książkach jest coś więcej niż przepisy. Ja osobiście szukam literatury, gdzie oprócz receptur znajdę jakąś historię. Tak jest właśnie tutaj. Na przykład w książce poświęconej czekoladzie, oprócz przepisów znajdziemy też informacje o historii czekolady, jej rodzajach, zastosowaniu i produktach pochodnych.

Jeżeli chodzi o wspomniane już przepisy to w większości przypadków podana jest liczba osób, które danym deserem się najedzą. Podany jest także stopień trudności (od jednej do trzech gwiazdek) oraz czas przygotowania. Jeżeli chodzi o wykorzystane w recepturach składniki to nie są one wyjątkowo wyszukane. To dobrze, bo niedostępność składników nie pokrzyżuje nam planów.

Jeżeli lubicie desery, to jest to pozycja dla Was. Myślę, że każdy znajdzie deser, który stanie się jego ideałem. Zarówno fani czekolady , jak i owoców czy bezglutenowych ciast odnajdą coś dla siebie. Ja jeszcze nie znalazłem ulubionego, ale kilka z deserów zaskoczyło pozytywnie moje podniebienie.

Na koniec zasady konkursu:

Zadaniem konkursowym jest umieszczenie pod postem konkursowym na Facebooku tymrazem.pl informacji o ulubionym deserze oraz oznaczenie osoby, z którą najchętniej byśmy go zjedli. Komentarze należy zamieszczać do czwartku (14 IV 2016) do godziny 16:00.

Spośród zamieszczonych zgłoszeń wybiorę 3, których autorzy otrzymają po dwie książki. Warunkiem otrzymania nagrody jest podanie danych do wysyłki lub innego sposobu odbioru. Koszt wysyłki pokrywam ja, a nagród nie można wymienić na gotówkę. Decyzja o wyborze zwycięzców jest ostateczna.

DSC_0852-01
DSC_0854-01
DSC_0855-01
DSC_0856-01
DSC_0858-01
DSC_0861-01