Dzisiaj na tapetę wziąłem moje ulubione płatki śniadaniowe czyli zwykłe kukurydziane płatki z miodem i orzechami. Są one dostępne prawie w każdym sklepie, a większość sieci wypuściła swoje marki tych produktów. Porównamy 5 z nich. Trzy z nich zjadłbym bez wahania, o każdej porze, co do dwóch pozostałych – nie było źle ale zostawiłbym je na gorsze czasy. Zobaczcie sami.

platki

Płatki Kukurydzane z miodem i orzeszkami ziemnymi – E.C.O. + – marka E.Leclerc.

Cena: 2,19 zł / 250 g

Kalorie: 368 kcal/100 g

Zawartość składników kluczowych: miód 4%, orzeszki ziemne 4,2 %

Uwagi: Wyróżnia się smak miodu a mniej orzeszków. Orzeszki widoczne. Mało słodkie o kolorze ciemno złotym. W połączeniu z mlekiem dają mu miodowo-orzechowy smak. Chrupią.

ecoplus

Honey & Nut Flakes – Breakfast King – marka Tesco

Cena: 2,05 zł / 250 g

Kalorie: 390 kcal/100 g

Zawartość składników kluczowych: miód 4%, orzeszki ziemne 7%

Uwagi: Według informacji na opakowaniu zawierają 8 witamin i żelazo. Widoczne są śladowe ilości orzechów. Koloru złotego lecz zdecydowanie grubsze i mniejsze niż inne. W połączeniu z mlekiem dają słodki ale bardziej cukrowy niż miodowy smak. Chrupią aż za bardzo (ciężko pogryźć).

tesco

Fun Zoo Honey Flakes – Goody – marka Lidl

Cena: około 2,19 zł

Kalorie: 368 kcal / 100 g

Zawartość składników kluczowych: miód 3,7%, orzeszki ziemne 10%

Uwagi: Błyszczące, równomiernie polane miodem. Widać dość dużo orzeszków Koloru ciemno złotego. Według opakowania zawierają 8 witamin i żelazo. Bardzo smaczne. Nadają mleku słodki, miodowy smak, Chrupią.

funzoo

Gold Flakes – Nestle

Cena: 6,21 zł / 250 g

Kalorie: 400 kcal / 100 g

Zawartość składników kluczowych: miód 1,9% orzeszki ziemne 7,7%

Uwagi: Błyszczące o dość ciemnym kolorze. Widoczne orzeszki i polewa miodowa. Zawierają 8 witamin i żelazo. Dobrze wypieczone. Wyraźny smak orzechów i miodu. Smaczne. W połączeniu z mlekiem nadają mu słodki, miodowy smak i w zimnym mleku pozostają chrupiące. Nadają mleku intensywny miodowo-orzechowy smak. Chrupią.

goldflakes

Honey & Nuts Corn Flakes – TiP – marka Real

Cena: około 2,15 zł

Kalorie: 373 kcal/ 100 g

Zawartość składników kluczowych: miód 3%, orzeszki ziemne 8%

Uwagi: Pachną bardziej kukurydzą niż miodem i orzechami. Po polizaniu czuć lekko słodki smak. Bez połysku a kolor jakiś taki blady. Zdecydowanie zawiera tylko śladowe ilości orzechów. Rewelacji nie ma. Po połączeniu z mlekiem czuć intensywnie kukurydzę, a mleko nabiera jej smaku, a nie miodowego.

tip