Pączki w Kielcach mi kojarzyły się najczęściej z dwoma miejscami. Jest ich oczywiście więcej, a od wczoraj do tego grona dołączył nowy lokal – Nasza Pączkarnia. Mieści się przy ul. Sienkiewicza i zaprasza na pączki w wielu odsłonach.

Dwa miejsca, o których wspominałem to cukiernia Banatkiewicz i Cukiernia u dziadka. Oba te miejsca produkują różne wyroby cukiernicze, a pączki są tylko jednym z elementów. W Naszej Pączkarni dostaniemy tylko pączki. Podobne lokale widziałem już w innych miastach (Gdynia, Warszawa, etc), ale w Kielcach jeszcze takiego nie mieliśmy.

Sama marka Nasza Pączkarnia jest marką powstałą w 1989 roku (trochę mylący jest szyld, który może sugerować, że marka w Kielcach jest od tego czasu). Nic więcej o marce internety nie mówią. Ani wyszukiwarka, ani Facebook uparcie nie chce nic pokazać na ten temat. Z medialnych doniesień wiem tyle, że kielecki lokal prowadzi żona piosenkarza – Norbiego, które zdecydował się przeprowadzić do Kielc.

Lokal w Kielcach znajduje się przy ul. Sienkiewicza, mniej więcej na przeciwko NOTu. Tuż obok w dawniejszych czasach mieściła się pizzeria. Nasza Pączkarnia to właściwie okienko, w którym zamawiamy. Nie ma miejsca do siedzenia, ale przez witrynę możemy obserwować jak pączki powstają. Lokal otwarty jest od 7.30 do ostatniego pączka (pierwszego dnia były to okolice godziny 18.00).

Pączki

Oferta pączków jest zróżnicowana. Podczas mojej wizyty do dyspozycji były pączki z różą, jagodami, żurawiną, kukułką, owocami leśnymi oraz z nutellą i orzechami laskowymi. Wszystkie oprócz ostatniego kosztują 2,9 zł (nutella+orzechy 3,5 zł), a jak mamy szczęście to dostaniemy je jeszcze ciepłe. Mi się udało!

Dzisiaj spróbowałem pączka z żurawiną, różą oraz tego z nutellą i orzeszkami i powiem Wam, że jest dobrze. Mi osobiście takiego miejsca brakowało w naszym mieście i życzę, żeby dobrze mu się wiodło.

Czeka z niecierpliwością też na wyjątkowe smaki. W Gdyni jednym z moich ulubionych był pączek z mango i czekoladą! Niebo w gębie. Mam nadzieję, że i u nas poziom się utrzyma, a oferta będzie się rozwijać.

Nasza pączkarnia Kielce Nasza pączkarnia Kielce Nasza pączkarnia Kielce Nasza pączkarnia Kielce