Wytrawne naleśniki czy gofry pojawiają się coraz częściej w gastronomicznym świecie, ale wytrawne pancakes to coś czego jeszcze pewnie nie widzieliście. Od dzisiaj możecie ich spróbować w Kielcach. Nowa karta i pancake burger ruszają w 16 Widelców przy ul. Bodzentyńskiej.

16 Widelców to lokal, który kojarzyć się Wam może z naleśnikami. W sumie z tego był znany, ale cały czas poszerzał swoją ofertę. O mojej pierwszej wizycie w tym miejscu poczytać możecie tutaj. Pierwszą nowością w karcie były wprowadzone jakiś czas temu pankejki. Były one w wersji mniej lub bardziej słodkiej, ale w nowej karcie pojawiły się też w wersji zdecydowanie wytrawnej.

Pancake burger

Od dzisiaj w ofercie dostępne są cztery rodzaje pancake burgerów: z wołowiną, z kurczakiem, Wege i firmowy. Każdy kosztuje 15 zł i podawany jest z frytkami (czosnkowymi lub klasycznymi). Oprócz nich w zestawie otrzymujemy także sos oraz sałatkę. Rodzaj sałatki zależy od dnia, ale najczęściej jest to moja ulubiona marchewka po koreańsku. Jeżeli nigdy jej nie jedliście to nawet dla niej warto! 🙂

Miałem okazję spróbować 3 z czterech pancake burgerów. Jeżeli nie możecie sobie wyobrazić jak to wygląda to wygląda tak, że mamy na dole pancake potem nadzienie i na górze pancake. Robione są one na zamówienie więc musicie liczyć się z chwilą czekania na gotowe danie. Czas oczekiwania możecie sobie umilić kawą lub jedną z ciekawych mieszanek herbat.

Tak jak pisałem próbowałem trzech z nich – z wołowiną, z kurczakiem i wege. Każdy z nich ma coś w sobie, a smak nie jest aż tak zaskakujący jak można by sobie wyobrazić – aż dziwnie bo smaki pasują do siebie. Każdy burger ma ciekawe dodatki. W burgerze wege mamy rozpływający się ser camembert, a w tym z kurczakiem kawałki gruszki. Myślę, że pancake burgery to coś, czego warto spróbować. Nie są to klasyczne burgery, które możemy wziąć w rękę i zjeść, ale kolejna, ciekawa stacja w podróży poprzez nowe smaki. Pancake burgera możecie zamówić z mąki pszennej, razowej, ryżowej i czarnego.

Lubię 16 Widelców za fajne podejście, luźną atmosferę, ale i za chęć rozwoju. Mogę Wam zdradzić, że już niedługo lokal będzie większy, a i w oferci pojawią się rzeczy, których w Kielcach jeszcze nie było! 🙂