Krakowska Rogatka to miejsce, które z gastronomią nie kojarzyło się praktycznie wcale. Powstanie w okolicy kilku nowych budynków mieszkalnych mogło być bodźcem do otwarcia nowego lokalu. Rogatka Bistro zaprasza na sałatki, kanapki i makarony.

Lokalizacja wbrew pozorom nie jest zła. Obok powstaje osiedle Legionów, mamy Uniwersytet i Stadion. Rogatka Bistro znajduje się tuż za przystankiem autobusowym, a w środku znajdzie się miejsce dla około 20 osób. We wnętrzu przykuwa uwagę oryginalna ściana z cegieł i kamienia.

Podczas naszej wizyty zdecydowaliśmy się na:

  • Spaghetti z pulpecikami w sosie pomidorowym – 17 zł
  • Farfalle z kurczakiem i kiełbasą chorizo w sosie pomidorowym – 19 zł
  • Sałatka z kurczakiem w sosie musztardowo-miodowym – 12 zł
  • Zupa dnia (krem z pomidorów i papryki) – 8 zł
  • Zimowa herbata – 9 zł

Dania dostaliśmy szybko i wyglądały w porządku. Jeżeli chodzi o zupę to był to strzał idealny w moje smaki. Lekko pikantna i intensywnie warzywna. Jedyną rzeczą, którą bym zmienił to uprażenie słonecznika przed dodaniem do zupy – dało by to jeszcze lepszy efekt. Jeżeli chodzi o makarony to były smaczne i sycące. Może mogły by jeszcze kilkadziesiąt sekund się pogotować, ale ich twardość była jeszcze w granicach normy. Sosy do nich mocno pomidorowe a dodatki smaczne. Zarówno pulpeciki jak i chorizo czy kurczak były rozłożone równomiernie i było ich sporo. Nie jestem pewien czy cena jest adekwatna dla tej lokalizacji, bo jest to jednak prawie 20 zł za makaron. Rynek zweryfikuje.

Jeżeli chodzi o sałatkę była również smaczna. Oprócz kurczaka był tam również szpinak, sałaty, pomidor czy suszona żurawina. Ja bym wolał nieco więcej sosu, ale całość dania oceniam dobrze. Herbata zimowa rozgrzała nas też dobrze.

Dania można zamówić także na wynos. Porcje na wynos są nieco mniejsze niż te „talerzowe”, a wraz z nimi ceny. Lokal dopiero zaczął swoją działalność i podsłuchaliśmy, że aktualna oferta jest też po to, żeby zweryfikować rynek i możliwe, że będzie rozszerzana w przyszłości.

W lokalu dostępne są takę kawy i całkiem apetycznie wyglądające ciasta, ale na nie skuszę się następnym razem.

Rogatka Bistro to miejsce ciekawe, a jedzenie tam podawane jest smaczne. Zdecydowanym plusem jest krótki fakt oczekiwania i estetyczne wnętrze. Porada na przyszłość – zmieńcie muzykę na coś lżejszego 😉

Rogatka BistroRogatka Bistro Rogatka Bistro Rogatka BistroRogatka Bistro Rogatka Bistro