Świat rozwija się technologicznie w szybkim tempie. Nasz region w trochę wolniejszym, ale powstała właśnie kolejna aplikacja związana z szeroko pojętą turystyką. W tym wypadku jest to geoturystyka, a aplikacja nazywa się Skamieniałości Świętokrzyskie.

Stworzona została na zlecenie Państwowego Instytutu Geologicznego Oddział Świętokrzyski w związku z otwarciem Preparatorium Skamieniałości. Aplikacja dostępna jest do pobrania bezpłatnie na dwie platformy – Android i iOS.

Mojej fascynacji geologią i paleontologią nie trzeba chyba nikomu przypominać. Dzięki aplikacji każdy z nas ma możliwość obejrzenia najciekawszych skamieniałości naszego regionu, zobaczyć jak wyglądają i z jakiego okresu geologicznego pochodzą, a także poczytać o lokalizacji w terenie, w której występują.

Aplikacja jest prosta i poświęcona w większości skamieniałościom. Swoje miejsce jednak mają w niej także informacje o Preparatorium, budowie geologicznej regionu czy minerałach.

Jeżeli jesteście entuzjastami tematu albo macie w domu małych zapaleńców geologii to aplikacja się Wam może przydać.

Linki do pobrania:

Android

iOS

Skamieniałości Świętokrzyskie nie jest to pierwsza aplikacja w tej tematyce w naszym regionie. Geopark Kielce posiada swoją dzięki, której możemy zwiedzać kieleckie rezerwaty. Opisywałem ją tutaj.

skamienialosci swietokrzyskie
skamienialosci swietokrzyskie