Rynek aplikacji mobilnych rozwija się bardzo szybko. I do naszego regionu dotarł powiew nowych technologii. Geopark Kielce rusza z aplikacją mobilną na tablety i telefony, dzięki której turysta w ciekawy sposób pozna kieleckie rezerwaty. Projekt jest ciekawy z dwóch powodów. Pierwszym jest promocja miasta i regionu oraz jego geologii, a drugim jest fakt, że miałem duży wpływ na jego powstanie.

Aplikacja jest już dostępna do pobrania na Androida, a lada chwila też na iOS. Obejmuje ona Centrum Geoedukacji oraz rezerwaty Wietrznia, Kadzielnia i Ślichowice. Dzięki użyciu aplikacji możecie zwiedzić te trzy kieleckie rezerwaty geologiczne i zdobyć o nich trochę dodatkowej wiedzy. Korzystając z telefonu lub tabletu z zainstalowaną aplikacją nie ominiecie już ciekawych miejsc. Najlepiej technologię tą sprawdzać od razu w terenie. Siedząc w domowym zaciszu możemy posiąść trochę wiedzy, ale dopiero idąc do rezerwatów wykorzystamy pełne możliwości aplikacji. Dzięki wykorzystaniu nawigacji GPS spacerując po terenie rezerwatów aplikacja nawiguje nas po ciekawych i wartcy uwagi miejscach.

Co oprócz zwiedzania? Dzięki użyciu aplikacji poznać możecie budowę geologiczną regionu, zdobyć informacje o Geoparku czy Kieleckim Ogrodzie Botanicznym czy zarezerwować termin na odwiedziny w Centrum Geoedukacji. Specjalnie dla Was przygotowane zostały również krótkie ciekawostki geologiczne. Graficznie aplikacja nawiązuje do strony internetowej Geoparku i jest dostępna w dwóch językach.

Mam nadzieję, że dzięki aplikacji Kielczanie zaczną bardziej doceniać nasze miasto bo jest ono nie tylko geologicznie wyjątkowe 🙂

Geopark aplikacja do pobrania za darmo na telefony z systemem Android tutaj.

geo app
geo app
geo app